Zwiększony ping podczas oglądania filmów i streamów

Witam. Od niedawna borykam się z problemem, jakim są skoki pingu w czasie oglądania filmów i streamów już nawet w 360p. Mam internet Orange Freedom 6Mb/s i jeszcze niedawno nie było kłopotów z oglądaniem filmów w 720p (ping był cały czas stabilny). Nie mam pojęcia, co się stało. Dużym problemem są też filmy wyświetlane poprzez Silverlight, gdzie ping wzrasta na kilka minut i spada. Czy ktoś ma pomysł, co powinienem zrobić i czy mógłbym liczyć na pomoc? Pozdrawiam.

To powinno tłumaczyć wszystko, internet mobilny mimo oferowanej wysokiej prędkości charakteryzuje się niską stabilnością.

Wystarczy niewielka zmiana pogody (np. gdzieś pomiędzy tobą a nadajnikiem lokalne opady lub mała burza) i już pojawiają się zakłócenia i pogarsza się jakość łącza.

Z innych potencjalnych przyczyn można wymienić np. zmianę umiejscowienia odbiornika/anteny (może ją przesunąłeś lekko) lub postawienie w jej pobliżu jakiegoś urządzenia które powoduje zakłócenia (czasem może też zakłócać urządzenie postawione za ścianą np. przez sąsiada).

Nie jest też wykluczone że te opóźnienia wywołuje ci jakiś wirus lub program chodzący w tle.

Dziękuję za odpowiedź, musiał się jednak Tobie pomylić Orange Freedom (stacjonarny) z Orange Free (mobilny). Opóźnienia występują wyłącznie podczas oglądania filmów i streamów, ewentualnie włączania przeciążonych stron, co nie zdarzało się wcześniej.

sprawdz czy nadal masz te 6mb tu http://www.speedtest.net/ a nie np 2mb

mogła sie zdarzyć tez sytuacja ze zostałes podłaczony pod inny port w centrali

noszith , faktycznie pomyliłem te usługi.

Wykonaj test na www.speedtest.net oraz na www.pingtest.net

Jak napisałem już wyżej przyczyną opóźnień mogą być też wirusy.

Normalnie zarówno ping, jak i prędkość są takie, jakie być powinny. Problem pojawia się właśnie przy włączeniu streamów czy filmików (zauważyłem przy sprawdzaniu prędkości na wymienionych przez Was stronach, że po włączeniu streamu (np. 720p) prędkość downloadu spada o 1Mb/s, a uploadu o 0,1Mb/s). Wskutek tego występują dziwne skoki pingu ujawniające się zwłaszcza w grach sieciowych (ping wariuje w granicach 50-300ms), czego wcześniej nie doświadczyłem.

Czyli że jak, pomiary robisz w trakcie oglądania tych filmów/granie?

To przecież oczywiste że gdy są z sieci pobierane dane lub są wysyłane to pomiary wychodzą zaniżone bo przecież łącze jest w użyciu.

Pomiary robi się jak są powyłączane wszystkie programy które pobierają coś z sieci lub coś wysyłają z komunikatorami włącznie, nawet w przeglądarce poprzez którą otwierasz stronę z testem łącza najlepiej w chwili robienia testu nie mieć otwartych innych kart.

Pomiary zrobiłem wedle tego, co napisałeś - prędkość jest odpowiednia, ping też. Chodzi mi o to, że podczas oglądania streama/Youtube na jednym komputerze podłączonym do wifi, grając na drugim mam skoki pingu, których nie miałem nigdy wcześniej na tej prędkości 6Mb/s.