Zwieszanie skomplikowanych aplikacji

Ostatnio zmodernizowałem komputer. Obecnie jest to:

Mobo: Asus A8V-VM SE

Procek: Athlon 64 3700+

Karta graf: SAPPHIRE X1600 Pro 512MB

Dysk 160 GB

2x 512 DDR

Zasilacz: 350W MODE COM

M. in kupiłem ostatnio kartę graf, włączyłem dwie gry, aby sprawdzić jak się sprawuje, na pierwszy rzut oka jest w wszystko w porządku, gry ładnie działają, lecz po kilku minutach gry strasznie się zwieszają, przez co rozgrywka staje się prawie niemożliwa. Grałem w Counter Strike 1.6 oraz Worms 4, w obu grach to samo. W Counter Strike 1.6 zauważyłem nawet pewną cykliczność … gra bez zarzutu chodzi przez ok. 2,5 minuty, a następnie przez 1ok. 1,5 min. się strasznie zwiesza.

Co może być tego przyczyną? Co muszę zrobić, aby to wyeliminować?

Na poprzedniej karcie graf. te gry chodziły zawsze bez takich “zawieszek”.

Proszę o pomoc.

to chyba normalne przy grafie z ddr2…

jaką miałeś grafe?

sprawdź czy występują artefakty atitool-em (bez oc)

i sprawdź temp grafy…

grafa jest na gw??

Panie, co pan daje, artefakty występują w grze jeśli występują. DDR2 nie ma tutaj nic do rzeczy, pamiętaj że to takie same pamięci jak ddr 3, tyle że mają sporo niższe timingi, ale ciągły odczyt mają wolniejszy…

Na ten problem powinna zaradzić reinstalka systemu z pełnym formatem partycji systemowej i skorzystanie ze sterowników omega do karty graficznej…

Moja poprzednia grafa to GeForce 6100 zintegrowany na płycie głównej. Czyli ta karta co mam obecnie jest oczywiście lepsza…

A partycje systemową sformatowałem 2 tygodnie temu … a problem występuje.

zainstaluj najnowsze omegi… to powinno pomóc…

Słabo się na tym znam…

Rozumiem, że teraz jedynym wyjściem jest sformatowanie partycji systemowej i nie wkładanie płyty ze sterownikami, którą dostałem z kartą graf. lecz ściągniecie sterowników Omega, tak?

nie… teraz zainstaluj najnowsze sterowniki omega…

No tak zrobiłem, ale wtedy jak zresetowałem komputer to wszystko wyglądało fatalnie, jakieś dziwne kolory itp. Być może dlatego, że nie odinstalowałem poprzednich sterów albo coś.

Więc wtedy natychmiast odinstalowałem stery omegi i jest ten problem co wczesniej…

usuń stery całkowicie (np. programem driver cleaner 3) i wtedy zainstaluj stery omegi…

PS. radzę przeczytać ReadMe programu driver cleaner 3…

Usunąłem poprzednie stery za pomocą driver cleaner 3 i zainstalowałem omegi, a problem nadal występuje i to w niezmienionej formie. Co mogę jeszcze zrobić?

Pokatuj procesor prime’em 95 chociaż 4h w trybie torture test /blends, jeśli nie wywali żadnych błędów to procesor i ram można wykluczyć. Jednocześnie mógłbyś sprawdzić temperatury osiągane przez rdzeń i ramy karty graficznej podczas grania (jeśli nie masz termometru, to wystarczy odtknąć ręką, jeśli nie parzą to jest w porządku). No i jeszcze jedna rzecz - defragmentacja partycji systemowej i tej na której jest gra. W ostateczności reinstal systemu może coś dać jeśli nie próbowałeś jeszcze.