Zwieszenia i resety Windows XP


(Jaqqu7) #1

Od dłuższego czasu używam Windowsa XP 32 bit z SP3, jednakże po ostatnim formacie (zaledwie 3 dni temu) system zaczął od czasu do czasu zachowywać się dziwnie. Nagle zawiesza się, tak że nic nie można zrobić by po chwili całkowicie się rozsypać wyświetlając (na dosłownie 2-3 sekundy) przy okazji efektowny niebieski ekran z mnóstwem liczb (screen z wiadomych powodów niemożliwy do zrobienia, ekran pojawia się tak szybko jak i znika równie momentalnie, że trudno nawet go dokładniej opisać), by po czym jak gdyby nigdy nic zresetować się i uruchomić ponownie. Zdarzyło mi się to już kilka razy.

Sprzęt:

-płyta główna: Gigabyte GA-MA78GM-UD2H

-grafuka: nVidia Zotac 260 GTX

-procesor: AMD Phenom II x3 720

-pamięć: OCZ 2x2Gb DDR2

Szukałem już trochę po internecie, ale ciężko było mi znaleźć pomocną poradę.

Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.


(Adriazix) #2

Podaj nazwe i moc zasilacza.

Podaj kod tego bluescreena aby go podać pobierz win debugging tools


(Jaqqu7) #3

Pierwszy raz widzę ten program na oczy i niestety nie wiem jak go użyć.

@Edit

Zasilacz:

Chieftec GPS-550AB A

@Edit 2

Udało mi się obsłużyć jednak program:


(Seba_K.) #4

Zobacz tutaj: http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-wind … od-a11.htm i odszukaj kod błędu z końcówką 8E. Wyprzedzając fakty: masz problem z jakimś sterownikiem (najczęściej dotyczy to karty graficznej) lub masz stary BIOS.

Plik nv4_disp.dll jest składnikiem sterownika karty graficznej. Na Twoim miejscu najpierw zaktualizowałbym BIOS, a jeśli to nie pomoże zająłbym się sterownikiem karty graficznej.


(ybu) #5

Błąd powoduje sterownik karty graficznej Nvidia.

Pobierz bibliotekę : http://www.dll-files.com/dllindex/dll-f … l?nv4_disp i wypakuj ją do C:\WINDOWS\system32 lub przeinstaluj sterownik karty graficznej.


(Jaqqu7) #6

Dzięki za pomoc, na razie problem wydaje się być rozwiązany.