Zwis

Mam problem , rok temu kupilem kompa : celeron 2,4 ghz radeon 9200 128 ddr TV OUT, 512 ddr Seagate Baracuda 80 gb , plyta glowna asusa, karta soundblaster obsulgujaca glosniki 5,1 . Mysle iz po 1 rok komputer powinien jeszcze dobrze dzialac , a w ostatnich dniach CIAGLE! mi sie wiesza , co moze byc tego przyczyna? nie wiem co mam z tym zrobic? format?;/

a jaki system na nim jest zainstalowany

Oto powody wieszania:

  • podzespoły mogą ze sobą źle współpracować

  • podzespoły są źle do siebie dobrane

  • w obudowie panuje zbyt wysoka temperatura

  • masz za słaby zasilacz kompa

  • Windows ME… (Milenium…) :frowning:

  • Konflikty sterowników w kompie

  • skoki w napięciu (prąd)

Wybieraj… :? :? :?

Albo poprostu balagan zwiazany z oprogramowaniem, rejestrem.

Polecam sciagniecie, zainstalowanie i przeskanowanie komputera nastepujacymi programami:

  • Ad-aware 6.0

  • RegCleaner

  • System Mechanic

  • CWShredder

a może jakies komunikaty ci się jeszcze wyswietlają ?

jezeli przez rok nie formatowales dysku i nie przeinstalowywales systemu, to z pewnascia komp Ci sie zapchal… i teraz kuleje… powinienes robic reinstall minimum co 3 miechy.

Kolejmy amator format c: :P:P:P:P

Jeżeli nie ma takiej potrzeby to po co reinstalować ??

Wystarczy dbać o sprawność systemu:

a) systemaczynie czyścić rejestr

b) nie instalować czego popadnie

c) zainstalować dobrego antywirusa

d) odinstalowywać niepotrzebne aplikacje

Jezeli mamy dostęp do netu:

a) zainstalować firewala

b) stosować oprogramowanie wykrywające i usuwające programy szpiegowskie

c) nie otwierać załączników do emaili niewiadomego pochodzenia

Tych porad może być znacznie więcej. Myślę ze najważniejsze wymieniłem.

Przy prawidłowej konserwacji systemu możliwe jest nawet nie przeinstalowywanie go przez całą żywotnosć komputera.

i niewrzucaj w autostart bądz ile programów :slight_smile:

mozna jeszcze czyscic pliki tymczasowe IE oraz COOKIES

:expressionless:

Można nawet nie formatować dysku kilka lat :!:

Tylko nalży zachowywać porządek! Nie instalować byle czego, patrzeć, co gdzie się instaluje, a jak się usuwa aplikacje, należy usuwać pozostałości po nich.

Jeszcze po oczyszczeniu dysków programami o których piszą koledzy przeprowadz defragmentacje dysków. :smiley:

Czy mogę bez żadnych wątpliwości usunąć całą zawartość folderu C:\Windows\Temp? Z jakich moge jeszcze usuwać wszystko?

Nie przejmuj się - Twój komputer jest jak najbardziej w porządku na dzisiejsze czasy. Trzeba go tylko dobrze eksploatować i regularnie przeprowadzać niektóre czynności, o których wspomnieli już moi przedmówcy. Twoje problemy zapewne wynikają z zamieszania w systemie operacyjnym. Przypuszczam, iż od zakupienia komputera rok temu, jeszcze nie instalowałeś powtórnie Windowsów. Czy to prawda?

Uważam, że tak… przynajmniej ja to robię zawsze bez obaw.

Nie przypominam sobie, abym miał kiedykolwiek z tego tytułu jakieś błędy.

Dziekuje wam bardzo , widze ze na tym forum sa ludzie skozi do pomocy , a wiec komp jak juz pisalem psul sie stopniowo az wreszcie calkowicie PADL ! pisze to z kompa siostry bo moj w serwisie, poprostu nie wlaczal sie, ladowal sie windows i nagle monitor przygasal , co do formatu: formatowalem dysk , zainstalowalem jeszcze raz system i dalej to samo, defragmentowalem i nic to nie pomoglo , pozniej jeszcze raz windowsa przeinstalowalem i i tak nic to nie dalo. Jak narazie komp siedzi w serwisie i serwisant mowil mi z mialem bardzo duzo kurzu w kompie co spowalnialo prace wentylatora i to “prawdopodobnie” jest przyczyna. W poniedzialek bede wiedzial co sie dokladnie dzieje. Jesli kurz jest glowna przyczyna to bede musial mu placic za naprawe, chcociarz komp jest na gwarancji ;/. jesli kurz nie bedzie przyczyna awarii komputer bedzie naprawiony za darmo z tytulu gwarancji , oby… . jeszcze raz dziekuje wszystkim !!

a wiec juz wiem co sie stalo. Padla mi karta graficzna , kompa dostane dopiero za 2 tygodnie ;/