Zwisy komputera i inne niedogodności

(Kosa2) #1

Witam,

niedawno miałem problemy ze zwisami. Od tamtej pory w serwisie zmieniono mi kartę graficzną, zasilacz, procka. Ze starych rzeczy pozostała tylko płyta główna i HDD. Przez jakiś tydzień wszystko chodziło elegancko a teraz mam to samo co przed wymianą. Komp przy starcie [wtedy kiedy pokazuje się ta plansza z informacjami o kompie itd.] zaczyna mi smużyć i po kilku sekundach reset. Potem jest ok do momentu ładowania XP lecą sobie te paseczki i ciach stanął. Znowu reset. Potem system się włącza podziała 10 minut i staje. Znowu reset. I mam tak cały czas. Zauważyłem że zawsze przed zwisem z kompa wychodzi taki dźwięk jakby intensywniej pracował. Robiłem już różne rzeczy: wyjmowałem baterię z płyty głównej-nic to nie dało; nie ma żadnych zmian na płycie głównej- żadnych wybrzuszeń itp. dysk sprawdziłem u kolegi i chodził prawidłowo. Kompa nosiłem chyba 5 razy do serwisu i nie mogą sobie z tym poradzić. Podczepiali mi różne płyty, napędy itd. Wnętrze było przeczyszczone sprężonym powietrzem. Może ma ktoś jakiś pomysł co z tym fantem zrobić? [kupno nowego kompa odpada] :o

(McDracullo) #2

Jaki masz teraz zasilacz?

Kondensatory na płycie sprawne?

Sprawdź pamięć RAM na błedy, spróbuj z inną kością.

Jaki sprzęt?

(Members92) #3

a moze jakbys w biosie sprawdził temperaturke procka.Sprawdz zasilacz czy jest sprawny najlepiej uruchom go na sucho i sprawdz a jak nie to dalej spróboj pognębic servis ...

(Błażej) #4

Porzycz od kogoś jakiś porządny zasilacz i sprawdź czy będzie chodził na nowym.

Sprawdź napięcia(najlepiej miernikiem) oraz temperatury.

(Kosa2) #5

Zasilacz jest nowy 580W [właściwie nie wiem po co (ja nie wybierałem)]. Można powiedzieć "no name". Dzisiaj wymienili mi płyte główną i jak narazie miałem tylko jeden zwis. Co do wybrzuszeń...teraz nie ma to znaczenia bo płyta do producenta poszła. Temperatury w normie...tylko procek ma 69-70 stopni ale to nie dużo jak na Pentium 4. Niepokoi mnie ten ostatni zwis...jeszcze jakieś propozycje?

PS. Komputer nosiłem już 8 razy w ciągu 4 dni :stuck_out_tongue:

PS2. Co do sprawdzenia napięć: jaki dobry program bezinstalacyjny polecacie?

PS3. W serwisie testowali kompa na różnych zasilaczach m.in. na Fortronie 450W

(Michal Kolatek) #6

Polecam miernik cyfrowy nie trzeba instalować.

To masz tak z 300W i 16V na +12V. Lepiej zmień na Chieftec GPS-450AA-101A.

Ale im mniej tym lepiej, jak została położona pasta?

sprawdź ram memtestem.

(Kosa2) #7

ram zaraz sprawdzę. Zasilacz dzisiaj będzie wymieniony. Pasty niestety nie posiadam i zrobili to za mnie w serwisie.

PS. Czy powinno się podłączać kabel zasilania przy gniazdach PCI-E czy nie??

(JNJN) #8

Jeśli karta grafiki PCI-E takie dodatkowe gniazdo posiada należy podłączyć zasilanie do niej - wszystko pisze w instrukcji do karty grafiki.

(Kosa2) #9

Już sam doszedłem co powodowało problemy. Trochę to dziwne ale pomogło i narazie zero zwisow. Otóż korzystałem z niepodpisanego cyfrowo sterownika karty Wi-Fi i dlatego jak probowałem połączyć się z netem od razu zwis. Narazie łączę się przez stary kabel sieciowy ale nie wiem jak dlugo na tym pociągnę. Czy jest jakaś strona na której znajdę sterowniki-WHQL [tylko takie system mi akceptuje] :?:

===EDIT===

Czyli mam się już zbierać po nową kartę Wi-Fi :?: