Zwisy komputera

(Artur520) #1

Już drugi raz o tym pisze. Po prostu załamka :confused: Nie widzę przyczyny a zwisy są nietypowe. Występują w grach. Są odkąd mam tego kompa. Sam zwis wygląda tak, że zacina się gra (przykładowy cs/wow) ekran wisi, dźwięk z ostatnich 2s powtarza się poczym za około 6s następuje restart

Co stosowałem :

Zmiana obudowy

dołożenie wiatraków

wyjęcie karty dźwiękowej z PCI i korzystanie z integry w celu zwiększenia miejsca miedzy wentylatorem grafy

3Dmark bodaj 05 był testowany i się wysypywał aż do momentu właśnie wyjęcia, od tamtej pory zwisy są niby rzadsze ale jednak są 2 x dziennie około.

System reinstalowany XP PRO i Vista HP

Temperatury niby okej, zasilacz Modecom MC 400 W komp z podpisu.

Zastawiam się nad dwoma wariantami, góra trzema.

po 1 jak zakładałem procka przesunąłem lekko radiator i chyba rozmazałem pastę, może ona jest nierówna/źle oddaje ciepło i tak się dzieje

po 2 zasilacz wiadomo niby jest okej a może jednak ?

po 3 płyta (kondensatory są wszędzie okej)

(Tuning Rpm) #2

jaki masz dysk, może być tak że dysk ma uszkodzone sektory jak na potka na niego to wtedy dysk zwalnia i muli

(Artur520) #3

dyski sprawdzane HD tune zapomniałem napisać ;]

mogę zrobić defragmentacje + chkdsk i znów hd tune i zobaczę

(Tuning Rpm) #4

posłuchaj jak dysk pracuje, czy puka itp, jak będziesz defragmentował i sprawdz powieżchnie dysku klastry itp

ponoć na stronie seaget jest program diagnostyczny do dysków

(Artur520) #5

w jednym z dysków czasami słyszę jakby przesypywanie piasku :smiley: ale zwykle nie idzie ono w parze ze zwisem :slight_smile: jednak gdy jest sypanie piachu komputer trochę zwalnia :smiley:

mam dwa dyski w kompie 80 piaskuje

gry są na drugim dysku

ale sprawdzić warto :slight_smile: jeśli się okaże, że to dysk to i tak dobrze bo miałem kupić nowy :smiley:

-- Dodane 12.05.2009 (Wt) 20:06 --

http://i40.tinypic.com/16itqmw.jpg takie coś wyszło w HD Tune .... mi generalnie się nie podoba chociaż się na tym za dobrze nie znam :frowning: