Zwolnienie lekarskie

(Lukaszm Zdw) #1

Witam. Orientuje się ktoś czy jak dostałem zwolnienie lekarskie na okres od dziś do piątku to muszę od dzisiaj iść na chorobowe czy mogę to zrobić np jutro

(Szczepaniakpila) #2

Od dziś do piątku włącznie do pracy nie idziesz.... Chyba ze idziesz dzis tylko zaniesc zwolnienie lekarskie

(Irydium) #3

No tak, jeśli okres L4 zaczyna się dziś, to do piątku włącznie siedzisz w domu.

(Lukaszm Zdw) #4

a jakbym poszedł jeszcze dziś do pracy a jutro nie poszedł i zaniósł zwolnienie to nie bedą się czepiać? Lipa wyszła bo 25 jest okres rozliczeniowy i tak to mi premie zabierze;/

(Szczepaniakpila) #5

A masz na zwolnieniu że musisz w domu siedzieć.??? Wiesz jak Cię ZUS sprawdzi to dopiero sie narobi...

(fiero) #6

Zwolnienie masz od danego dnia do danego dnia. Czy go wykorzystasz i czy cały okres to już od ciebie zależy.

(fiesta) #7

Co z tego że pójdzie do pracy, jak ZUS to już policzy jako wolne.

(RyleC) #8

a jak to Ci premie pracodawca zabierze? na jakiej podstawie?

(Szczepaniakpila) #9

Na podstawie takiej że jeśli z firmy przyjdą Cie skontrolować a Ciebie nie bedzie w domu- A JESTES NA ZWOLNIENIU I MASZ NA ZWOLNIENIU NAPISANE W PODPUNKCIE 12. WSKAZANIA LEKARSKIE I JEŻELI TOBIE WYSTAWI 1 TO MUSISZ LEŻEĆ I BYĆ W DOMU W RAZIE KONTROLI LUB 2 NIE MASZ OBOWIĄZKU BYĆ W CZASIE KONTROLI W DOMU...."CHORY MOŻE CHODZIĆ"...

Wiesz jak Cie skontrolują i nie bedzie ciebie w domu a masz napisane że musisz leżeć to pewnie zabiorą Tobie premie ale jak bedziesz tak ciągle robić to mogą nawet Cie zwolnić...Masz tutaj zwolnienie lekarskie to sobie zobacz.... 00130572.jpg

I tak jak kolega u góry napisał chcesz iść do pracy wczesniej bo wyzdrowiałeś to musisz iść po nowe zwolnienie...które będzie DO dnia w którym chorowałeś...

(RyleC) #10

OK, tylko ja sie odwołuje do postu założyciela wątku:

i nie bardzo rozumiem co ma zwolnienie lekarskie do premii od pracodawcy??

(darek_d) #11

Ty chyba nie pracujesz skoro tego nie rozumiesz?

A no ma to że do okresu rozliczenia brak mu 1 dzień i wg np. zapisu zbiorowego układu pracy może całkowicie stracić premię.

Wystarczyło lekarzowi powiedzieć żeby zwolnienie wystawił od dnia jutrzejszego, a dziś wziąć urlop.

(fiero) #12

Z premiami jest jeszcze gorzej. Na umowie o prace masz tyle i to ci przysługuje a premia tak naprawdę zależy od dobrego humoru szefa. Więc co z tego że będziesz miał L4 na dwa tygodnie kiedy on po tygodniu zadzwoni że musisz się stawić do pracy inaczej dostaniesz pensję tylko podstawową. I nie masz szans od tego się odwoływać bo premia jest uznaniowa.

W naszym kraju nadal jest kult pracodawcy a ty pracowniku ciesz się że dostajesz pensje o czasie.