Zwolnienie lekarskie

Witam. Orientuje się ktoś czy jak dostałem zwolnienie lekarskie na okres od dziś do piątku to muszę od dzisiaj iść na chorobowe czy mogę to zrobić np jutro

Od dziś do piątku włącznie do pracy nie idziesz… Chyba ze idziesz dzis tylko zaniesc zwolnienie lekarskie

No tak, jeśli okres L4 zaczyna się dziś, to do piątku włącznie siedzisz w domu.

a jakbym poszedł jeszcze dziś do pracy a jutro nie poszedł i zaniósł zwolnienie to nie bedą się czepiać? Lipa wyszła bo 25 jest okres rozliczeniowy i tak to mi premie zabierze;/

A masz na zwolnieniu że musisz w domu siedzieć.??? Wiesz jak Cię ZUS sprawdzi to dopiero sie narobi…

Zwolnienie masz od danego dnia do danego dnia. Czy go wykorzystasz i czy cały okres to już od ciebie zależy.

Co z tego że pójdzie do pracy, jak ZUS to już policzy jako wolne.

a jak to Ci premie pracodawca zabierze? na jakiej podstawie?

Na podstawie takiej że jeśli z firmy przyjdą Cie skontrolować a Ciebie nie bedzie w domu- A JESTES NA ZWOLNIENIU I MASZ NA ZWOLNIENIU NAPISANE W PODPUNKCIE 12. WSKAZANIA LEKARSKIE I JEŻELI TOBIE WYSTAWI 1 TO MUSISZ LEŻEĆ I BYĆ W DOMU W RAZIE KONTROLI LUB 2 NIE MASZ OBOWIĄZKU BYĆ W CZASIE KONTROLI W DOMU…“CHORY MOŻE CHODZIĆ”…

Wiesz jak Cie skontrolują i nie bedzie ciebie w domu a masz napisane że musisz leżeć to pewnie zabiorą Tobie premie ale jak bedziesz tak ciągle robić to mogą nawet Cie zwolnić…Masz tutaj zwolnienie lekarskie to sobie zobacz… 00130572.jpg

I tak jak kolega u góry napisał chcesz iść do pracy wczesniej bo wyzdrowiałeś to musisz iść po nowe zwolnienie…które będzie DO dnia w którym chorowałeś…

OK, tylko ja sie odwołuje do postu założyciela wątku:

i nie bardzo rozumiem co ma zwolnienie lekarskie do premii od pracodawcy??

Ty chyba nie pracujesz skoro tego nie rozumiesz?

A no ma to że do okresu rozliczenia brak mu 1 dzień i wg np. zapisu zbiorowego układu pracy może całkowicie stracić premię.

Wystarczyło lekarzowi powiedzieć żeby zwolnienie wystawił od dnia jutrzejszego, a dziś wziąć urlop.

Z premiami jest jeszcze gorzej. Na umowie o prace masz tyle i to ci przysługuje a premia tak naprawdę zależy od dobrego humoru szefa. Więc co z tego że będziesz miał L4 na dwa tygodnie kiedy on po tygodniu zadzwoni że musisz się stawić do pracy inaczej dostaniesz pensję tylko podstawową. I nie masz szans od tego się odwoływać bo premia jest uznaniowa.

W naszym kraju nadal jest kult pracodawcy a ty pracowniku ciesz się że dostajesz pensje o czasie.