Zwolnienie pracy komputera - Infekcja


(Bartass99) #1

Ostatnio znacznie zwolnił mój komputer. Uruchamia się długo i ogólnie muli. W procesach widziałem podejrzane pliki. Nie jestem ekspertem więc proszę o sprawdzenie logów. Po dłuższej chwili większość podejrzanych procesów znika np. csrss.exe - w google znalazłem info, że to backdoor. Malwarebytes' Anti-Malware nic nie znajduje, antywirus również.

OTLhttp://www.wklej.org/id/400055/#

Extras OTLhttp://www.wklej.org/id/400059/

hijackthishttp://www.wklej.org/id/400062/

Proszę o pomoc.


(Mariusz_) #2

Po pierwsze widzę że korzystasz z antywirusa avira. Nie żebym coś miał do tego programu :slight_smile: ale lepiej zamień go na Kasperskiego lub jakieś inne oprogramowanie antywirusowe. Szczerze wydaje mi się że nawet darmowy avast więcej wykryje.

Skoro masz avire i ona widzi że masz w procesach csrss.exe (czyli I-Worm.Buchon.b tutaj przeczytasz więcej http://www.kaspersky.pl/about.html?s=news_warnings&cat=4&newsid=707) i nic z tym nie robi no to chyba lipa.

A wiec zainstaluj innego antywirusa i przeskanuj cały komputer. Oczywiście zaktualizuj bazę wirusów :slight_smile:

Zainstaluj również ten program http://www.programosy.pl/program,startup-manager.html i sprawdź programy w autostarcie. Niepotrzebne wyłącz i skasuj wpisy.

Jeżeli to nie pomoże to napisz to będziemy działać dalej.


(system) #3

Jeśli lokalizacja procesu(csrss.exe) to "system 32" to nie backdoor tylko proces systemowy :slight_smile: .


(Bartass99) #4

Avira aż taka zła nie jest. Po aktualizacji i przeskanowaniu całego systemu znalazła 9 plików (chociaż wcześniej nic nie wykryła). Rozumiem, że logi są mniej więcej czyste?