Zwolnienie windowsa7

Komputer jak w stopce.

A to moje problemy:

  1. windows wykrywa mi tylko jeden dysk 465gb

  2. częste zwieszki Windowsa. np. włączam grę sys. mahjong, efekt “brak odpowiedzi”. czy to dlatego ze nie aktywowałem Windowsa może mieć na to wpływ? Ogolnie jest spadek wydajności od pierwszego uruchomienia. Na poczatku resetowałem dużo lapa by właczyć biosa, w efekcie windows nie chciał się naprawiać i żądał płytki. OK spr. jak naprawia win7 wkładam uruchmiam, wykrywa bląd dysku(teraz myśle ze bad sector O_o) klikam ok napraw. No i uruchamiam lapa po naprawie i od razu mnie sie rzuca w oczy żę część komunikatów jest po angielsku a nie po polsku jak wcześniej i nadal chce naprawiać, daje uruchom normalnie, a po uruchomieniu windwsa lap wyraźnie zwolnił.

  3. Najważniejszy problem to brak obsługiwanych czcionek. W wordzie jest ok, zmieniam czcionkę i gra. Natomiast np. w paincie zmieniam czcionkę np. arial i nic… cały cza wywala mi czcionkę Calibri.

HELP!

Zainstaluj sobie Windows7 na czysto od zera sam wszystko poukładaj… aktywuj na kluczu z naklejki (na spodzie laptopa)

Windows wykrywa ci jeden dysk, sugerując się twoim podpisem raczej prawidłowo wykrywa. To że wykrywa 465 a nie 500GB to już inna bajka zupełnie normalne :slight_smile:

1000 bit = 1 kbit a powino byc 1024 bit = 1kbit.

500000875592 / 1024 / 1024 / 1024 = 465,662102766335

500000875592 / 1000 / 1000 / 1000 = 500,000875592

wiec brakuje i to spoooro, a przy pierwszym uruchomieniu pokazywał 500gb ;/

podłącze się do tematu…

kupiłem sobie dysk twardy taką przenośną pamięć segate 1,5 TB po podłączeniu system widzi tylko 1,36 TB i w takim razie gdzie sie podziało te 140 giga ?? system nie widzi tego?? czy nie potrafi ogarnąć takiej ilości ??

olo320i , tylko że to jest całkiem normalne. Na pozostałej części dysku zawarte są np. informacje o sposobie formatowania - nie znam zależności czy pojemność dysku wymaga większej przestrzeni “informacyjnej” czy jest ona stała.

A tutaj cytat mówiący co tak naprawdę dzieje się ze znikającą przestrzenią dyskową:

W przypadku producentów dysków jednostka KB to równo tysiąc, MB to milion, a GB to miliard. Są to kolejne potęgi liczby dziesięć. Z kolei producenci oprogramowania stosują, jako jednostki, kolejne potęgi dwójki. A zatem KB to 1024 (dwa do dziesiątej), MB to 1 048 576 (dwa do dwudziestej), a GB to 1 073 741 824 (dwa do trzydziestej). Stąd właśnie bierze się rozbieżność między informacją o objętości podawaną przez producenta dysku i wyświetlaną przez Windows. Różnica wynosi około 6,8 procenta.

Źródlo: www.poradykomputerowe.pl

@vaderviadro

Punkt nt. pojemności

http://www.vobis.pl/aktualnosc.aspx?id=3000207

Przy dysku 500GB 465GB jest właściwym wynikiem.