Zwrot pieniędzy za niedziałającą grę

Witam, kupiłem grę w Media&Markt (sklep oddalony od mojego miejsca zamieszkania o 200km (przy okazji)) i nie jest ona kompatybilna z moją kartą graficzną.

Czy mogę oddać ją i odzyskać pieniądze w M&M w innej miejscowości.

Equo , na pudełku każdej gry masz podane wymagania sprzętowe i powinieneś się z nimi zapoznać przed zakupem.

To czy teraz w sklepie Ci przyjmą tą grę, to już tylko dobra wola sprzedawcy, bo nie ma obowiązku przyjmować jej od Ciebie. Tym bardziej nie przyjmą Ci jej w innym markecie.

Przecież masz niezłą kartę graficzną. Może spróbuj na słabszych parametrach grafiki. #-o

Equo , napisz co to za gra?

Każda aktualna gra jest kompatybilna ze sprzętem jaki masz w podpisie.

gra Tom Clancy’s Rainbowsix Vegas wszystko ok mam w parametrach ale jak jest test to wyskakuje procesor na czerwono i jak wlacze gre to masakra .

Gry nie przyjmą, szczególnie rozpakowanej. W ogóle nie mają prawnego obowiązku przyjmować, a programów, muzyki i filmów to nawet sklepy internetowe nie muszą przyjmować.

Trzeba się zgłosić do producenta/dystrybutora z dowodem zakupu.

Może są jakieś poprawki do tej gry.

Equo , przecież na Twoim sprzęcie ta gra powinna śmigać jak należy o.O

Masz najnowsze stery do karty graficznej?

Zazwyczaj w pliku tekstowym na nośniku jest informacja o wymaganiach minimalnych i zalecanych. Jest też lista niekompatybilnych kart graficznych np. dana gra pójdzie na GeForce 2, a na GeForce 4 MX już nie pójdzie, co jest wg mnie absurdem. Na pudełku nie było informacji o niekompatybilnej karcie. Były tylko minimalne wymagania, które jakby nie patrzeć (GeForce 2 jest starsza niż 4 MX) komputer spełnia. Niestety w sklepie nie chciano przyjąć gry.

wszystko co kupujesz przez internet możesz oddać w terminie 10 dni od daty zakupu bez podania przyczyny

jeśli chodzi o sklepy to tam również był jakiś okres (nie pamiętam dokładnie jaki) na oddanie bez dodatkowych kosztów.Wyjątkiem z tego co pamiętam były towary o krótkim terminie ważności, prasa i płody rolne…

Do przejrzenia prawa konsumenta dla zainteresowanych

powyższe oczywiście przy założeniu że produkt jest nienaruszony…

Jeśli chodzi o płyty, kasety etc. warunkiem jest chyba nierozpakowanie nośnika. Ale nie wiem,czy tyczy się to również tej ustawy.

A co to ma do problemu autora wątku ??