Zwrot towaru na allegro

Cześć załogo :slight_smile:

Mam pytanie: Zakupiłem tel. na aukcji, okazało się, że sprzęt jest wadliwy - mimo zapewnień sprzedawcy o jego 100% działaniu.

Teraz pytanie: Sprzedawca zwraca pierwszy pieniądze, a potem ja wysyłam towar czy na odwrót? Może wystawić jakąś aukcję dla pewności?

Hmm. Najpierw zwróć się do sprzedającego o wyjaśnienie. Zwracałem kiedyś już sprzęt z allegro, bo nie działał tak jak powinien. Różnica tylko taka, że ja zwracałem towar sklepowi, a nie osobie fizycznej, która może Cię zrobić w bambuko.

Nie wiem też, czy stosuje się tutaj umowa 10-dniowa, tzn., że możesz zwrócić towar w ciągu 10 dni bez podania konkretnego powodu.

Może tutaj reguła odpada, lecz nie zmienia to faktu, że sprzęt jest uszkodzony, a został sprzedany jako działający.

Wysyłam paczkę za pobraniem, zobaczymy co z tego wyjdzie - na ile uczciwy jest sprzedawca :slight_smile:

Hmmm… a uzgodniłeś tak ze sprzedającym? Jak wyślesz za pobraniem, a sprzedający nic o tym nie będzie wiedział, to oczywiste jest, że nie przyjmie tej paczki.

W takich przypadkach trzeba skontaktować się ze sprzedającym i wyjaśnić sprawę. Pierw musisz odesłać telefon, a potem kupujący musi oddać Ci pieniądze. Nigdy na odwrót.

Najpierw warto skontaktować się ze sprzedającym,

i ustalić wszystkie szczegóły, jeśli nie odbiera telefonów albo nie odpisuje na e-maile, t wystawić negatywa i postraszyć policją (to z reguły pomaga)

i ta paczka zapewne do Ciebie wróci spowrotem, bo jej nie odbierze na 100%