Zwycięzca Ligi Komunikatorów - AQQ!

(Simozone) #1

"Mamy dla Was wiadomość z której napewno wszyscy są dumni. Otoż AQQ zostało zwycięzcą testów "Liga programów - komunikatory" przeprowadzonych przez http://www.IDG.pl . W teście udział wzięło 12 najpopularniejszych komunikatorów. Nasz faworyt wygrał ze średnią punktów 4,01. Warto przypomnieć że to nie pierwsza taka wygrana. Wcześniej AQQ zajęło pierwsze w testach przeprowadzonych przez http://www.Amnezja.org ."

Wyniki: Klik!

Źródło: AQQ.Amnezja.org

Co o tym myślicie?

Co myślicie generalnie o komunikatorze AQQ?

Czy AQQ ma szansę zabłysnąć na już zapchanym rynku komunikatorów?

(Stefe) #2

co o nim mysle?

hmm… ogolnie mowiac nawet fajny, ale wole uzywac mirandy, ktora moim zdaniem ma duzo wieksze mozliwosci konfiguracji niz aqq. chociaz jest trudniejsza w konfiguracji… aqq obsluguje tez mniej protokolow komunikacji.

wiec… taki sobie ten aqq :slight_smile:

ale pewnie ilu userow tyle zdan na temat komuniaktorow.

(PaPuX) #3

Przeciesz AQQ to najlepszy komunikator, ale ludzie mają rużne przyzwyczajenia.

Chociażby wejśmy gołupie GG przeciesz jest najgorszy ale czemu tyle ludzi go używa. Ma mnustwo reklam, jest nieczytelny, zawiesza sie i ogulnie same z nim kłopoty. Chwali go ten kto nie miał styczności z innymi komunikatorami czyli ogulny lamerek co jak zobaczy aqq to nie ma pojęcia jak go skonfigurować.

(inż. Piniol) #4

Ja tam wolę PSI :stuck_out_tongue:

AQQ używałem przez jakiś czas, ale po fuzji z Wapsterem sobie darowałem, teraz mam komuniaktor bez reklam i życie jest piękne :stuck_out_tongue:

(Juzio77) #5

Nigdy nieużywałem, ale może i jest fajny jednak ja wole Kadu:P Wszyscy, których znam mają GG więć żadne inne protokoły mi nie są potrzebne.

Ile zabiera ten AQQ pamięci??

(Monczkin) #6

AQQ też nie ma reklam :stuck_out_tongue: - raz mi się pojawiły i sami wyłączyli :lol:

niestety fuzja z Wapsterem nie była dobrym pomysłem, ale cóż - Twórca też musi z czegoś żyć - takie czasy. Pozytyw z tego połączenia jest mianowicie jeden - tzw. darmowe wapstery za używanie AQQ - pozwalają na wysyłanie sms “za friko” do ery - pozostałe sms’y do plusa i ideii dochodzą bez problemu z darmowych bramek. Z AQQ można też wysyłać sms’y poprzez sieć ICQ - rezerwa jak wszystkie pozostałe padają.

W sumie nie wiem czy to będzie dobre porównanie - AQQ jest jak FF - dostajesz szkielet, do którego jest multum wtyczek, które pozwalają na “stworzenie niezłej maszyny” i co najważniejsze - wszelkie bugi są dość szybko eliminowane i co najważniejsze2 - wersje, które wychodzą, działają tak jak powinny !!

a co do tego, który najlepszy - kwestia gustu i naprawdę nie rozumiem niektórych stwierdzeń, stwierdzeń dość radykalnych i “oczerniających” inne komunikatory - jak ktoś się nie potrafi posługiwać jakimś programem, to nie oznacza, że jest on do “****”, tylko to, że nie potrafimy go obsłużyć - ale winę kierować należy do siebie.

u mnie około 5 000 K

(Przemock) #7

To ja mam takie pytanie, bo korzystam z AQQ od pół godziny :stuck_out_tongue: Czy da się ustawić żeby startował z opisem dla gg niewidoczny i żeby po najechaniu na słoneczko gg na pasku na dole wyświetlał się opis gg, żebym nie musiał wchodzić w opcje opisu żeby go zobaczyć. I podajcie jakieś ciekawe strony z wtyczkami.

(Monczkin) #8

tak

najedż na słoneczko gg na dolnym pasku - zaznacz trzymaj opis

program - ustawienia - przy starcie AQQ - przylogowaniu ustawiaj…

program - ustawienia - wygląd programu - opisy statusowe

strony

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=20529

(system) #9

Ja z tego nie jestem dumny, dla mnie najlepszy komunikator internetowy to Gadu-gadu 7.

I tyle. :lol:

(Simozone) #10

Tomek23 a czy testowałeś inne komunikatory (w tym np. AQQ)?

(Przemock) #11

Chodziło mi żeby startował ze statusem “niewidoczny” dla gg, a nie z ostatnim zapamiętanym.

W opcjach wygląd programu mam tylko zakładkę “skórki i style”

(Simozone) #12

program - ustawienia - wygląd programu - “wymuszaj pokazywanie tylko jednej ikonki w sys trayu”

a co do pierwszej sprawy to jeszcze nie ma takiej możliwości, zgłoś to, może wprowadzą w którejś kolejnej wersji (mi osobiście to nie było potrzebne i nigdy tego nie zglaszalem)

(Monczkin) #13

jeżeli ustawisz status na niewidoczny to właśnie taki Ci się odpali :slight_smile:

widok - tryb zaawansowany - restart AQQ i powinny się pojawić nowe opcje w ustawieniach :slight_smile:

zresztą warto po każdej zmianie restartować AQQ

(system) #14

Nie testowałem, bo są trdune w obsłudze z tego co słyszałem i samemu trzeba wszystko tam ustawiać.

A w GG wszystko masz od razu…

Dodajesz kontakt i już…

Zaczynasz rozmawiać, prowadzisz konwersację ze swoim rozmówcą. :wink: :smiley:

(masterkomp) #15

Jak zrobić w Tlenie, tak jak to ma nowe GG7 “Po wyjściu z programu ustaw opis”? Jest jakaś wtyczka?

(Monczkin) #16

no to źle słyszałeś :smiley:

ale dzięki temu masz to co chcesz, a nie “podaną papkę” - zresztą każdy komunikator umożliwia ci na starcie rozmowę bez żadnych “skomplikowanych ustawień” a reszta… z czasem się ustawi zależnie od potrzeb - czasami warto eksperymentować :lol:

(Simozone) #17

Dokładnie.