Zwycięzca Ligi Komunikatorów - AQQ!

“Mamy dla Was wiadomość z której napewno wszyscy są dumni. Otoż AQQ zostało zwycięzcą testów “Liga programów - komunikatory” przeprowadzonych przez http://www.IDG.pl . W teście udział wzięło 12 najpopularniejszych komunikatorów. Nasz faworyt wygrał ze średnią punktów 4,01. Warto przypomnieć że to nie pierwsza taka wygrana. Wcześniej AQQ zajęło pierwsze w testach przeprowadzonych przez http://www.Amnezja.org .”

Wyniki: Klik!

Źródło: AQQ.Amnezja.org

Co o tym myślicie?

Co myślicie generalnie o komunikatorze AQQ?

Czy AQQ ma szansę zabłysnąć na już zapchanym rynku komunikatorów?

co o nim mysle?

hmm… ogolnie mowiac nawet fajny, ale wole uzywac mirandy, ktora moim zdaniem ma duzo wieksze mozliwosci konfiguracji niz aqq. chociaz jest trudniejsza w konfiguracji… aqq obsluguje tez mniej protokolow komunikacji.

wiec… taki sobie ten aqq :slight_smile:

ale pewnie ilu userow tyle zdan na temat komuniaktorow.

Przeciesz AQQ to najlepszy komunikator, ale ludzie mają rużne przyzwyczajenia.

Chociażby wejśmy gołupie GG przeciesz jest najgorszy ale czemu tyle ludzi go używa. Ma mnustwo reklam, jest nieczytelny, zawiesza sie i ogulnie same z nim kłopoty. Chwali go ten kto nie miał styczności z innymi komunikatorami czyli ogulny lamerek co jak zobaczy aqq to nie ma pojęcia jak go skonfigurować.

Ja tam wolę PSI :stuck_out_tongue:

AQQ używałem przez jakiś czas, ale po fuzji z Wapsterem sobie darowałem, teraz mam komuniaktor bez reklam i życie jest piękne :stuck_out_tongue:

Nigdy nieużywałem, ale może i jest fajny jednak ja wole Kadu:P Wszyscy, których znam mają GG więć żadne inne protokoły mi nie są potrzebne.

Ile zabiera ten AQQ pamięci??

AQQ też nie ma reklam :stuck_out_tongue: - raz mi się pojawiły i sami wyłączyli :lol:

niestety fuzja z Wapsterem nie była dobrym pomysłem, ale cóż - Twórca też musi z czegoś żyć - takie czasy. Pozytyw z tego połączenia jest mianowicie jeden - tzw. darmowe wapstery za używanie AQQ - pozwalają na wysyłanie sms “za friko” do ery - pozostałe sms’y do plusa i ideii dochodzą bez problemu z darmowych bramek. Z AQQ można też wysyłać sms’y poprzez sieć ICQ - rezerwa jak wszystkie pozostałe padają.

W sumie nie wiem czy to będzie dobre porównanie - AQQ jest jak FF - dostajesz szkielet, do którego jest multum wtyczek, które pozwalają na “stworzenie niezłej maszyny” i co najważniejsze - wszelkie bugi są dość szybko eliminowane i co najważniejsze2 - wersje, które wychodzą, działają tak jak powinny !!

a co do tego, który najlepszy - kwestia gustu i naprawdę nie rozumiem niektórych stwierdzeń, stwierdzeń dość radykalnych i “oczerniających” inne komunikatory - jak ktoś się nie potrafi posługiwać jakimś programem, to nie oznacza, że jest on do “****”, tylko to, że nie potrafimy go obsłużyć - ale winę kierować należy do siebie.

u mnie około 5 000 K

To ja mam takie pytanie, bo korzystam z AQQ od pół godziny :stuck_out_tongue: Czy da się ustawić żeby startował z opisem dla gg niewidoczny i żeby po najechaniu na słoneczko gg na pasku na dole wyświetlał się opis gg, żebym nie musiał wchodzić w opcje opisu żeby go zobaczyć. I podajcie jakieś ciekawe strony z wtyczkami.

tak

najedż na słoneczko gg na dolnym pasku - zaznacz trzymaj opis

program - ustawienia - przy starcie AQQ - przylogowaniu ustawiaj…

program - ustawienia - wygląd programu - opisy statusowe

strony

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=20529

Ja z tego nie jestem dumny, dla mnie najlepszy komunikator internetowy to Gadu-gadu 7.

I tyle. :lol:

Tomek23 a czy testowałeś inne komunikatory (w tym np. AQQ)?

Chodziło mi żeby startował ze statusem “niewidoczny” dla gg, a nie z ostatnim zapamiętanym.

W opcjach wygląd programu mam tylko zakładkę “skórki i style”

program - ustawienia - wygląd programu - “wymuszaj pokazywanie tylko jednej ikonki w sys trayu”

a co do pierwszej sprawy to jeszcze nie ma takiej możliwości, zgłoś to, może wprowadzą w którejś kolejnej wersji (mi osobiście to nie było potrzebne i nigdy tego nie zglaszalem)

jeżeli ustawisz status na niewidoczny to właśnie taki Ci się odpali :slight_smile:

widok - tryb zaawansowany - restart AQQ i powinny się pojawić nowe opcje w ustawieniach :slight_smile:

zresztą warto po każdej zmianie restartować AQQ

Nie testowałem, bo są trdune w obsłudze z tego co słyszałem i samemu trzeba wszystko tam ustawiać.

A w GG wszystko masz od razu…

Dodajesz kontakt i już…

Zaczynasz rozmawiać, prowadzisz konwersację ze swoim rozmówcą. :wink: :smiley:

Jak zrobić w Tlenie, tak jak to ma nowe GG7 “Po wyjściu z programu ustaw opis”? Jest jakaś wtyczka?

no to źle słyszałeś :smiley:

ale dzięki temu masz to co chcesz, a nie “podaną papkę” - zresztą każdy komunikator umożliwia ci na starcie rozmowę bez żadnych “skomplikowanych ustawień” a reszta… z czasem się ustawi zależnie od potrzeb - czasami warto eksperymentować :lol:

Dokładnie.