Zwykły film do hd?


(Protofik+Dobreprogramy Pl) #1

Słyszałem o magicznych programach które przerabiają zwykłe filmu (avi lub rmvb) do 720p (czasami do 1080p).

Pytanie, czy znacie takie magiczne programy? i jak z ich efektywnością? Z góry dzięki za pomoc.


(dawbor) #2

przerobić to i może można ale nie licz na lepsza jakość obrazu :slight_smile:


(Geralt Z Rivii666) #3

ProTofik

gdyby takie programy były (i naprawdę działały) to nigdy na torrentach nie było by filmików cam , czy ts bo każdy by na hd przerabiał


(witek-pl) #4

Co innego zrobić upscaling z materiału DVD a co innego z poddanego mocniejszej kompresji np: dvix (o realvideo nawet nie ma co wspominać). Szkoda zachodu, cudów nie ma.


(Roman Atka) #5

http://www.hd-video-converter.com-http. ... d-vob.html


(Protofik+Dobreprogramy Pl) #6

no to jak na przykład zrobili terminatora jedynke do 720p? i jakość jest naprawdę lepsza, a film starszy ode mnie


(Michmie) #7

może robili to z dobrze zachowanej taśmy kinowej, nie wiem, na pewno nie z kasety vhs :stuck_out_tongue: i na pewno nie robili na zasadzie kliknięcia 2 razy myszką w programie i odpękania kilku chwil aż program przerobi. Aż tak się na tym nie znam ale myslę, że włożyli w to trochę pracy.


(Krzysztofjaroszek) #8

nie ma takiej możliwości, bodaj do 2000 roku wszystkie filmy przechowywane były analogowo, wiadomo klisze lubią się niszczyć, stąd między innymi kiepska jakość starych filmów na blu-ray, obecnie nie ma takich problemów bo wszystkie przechowywane są cyfrowo i to widać po authoringu blu-ray. Nie ma cudów nie ma i nie będzie żadnych programów robiących z kiepskiego źródła jakość hd, czy w ogóle poprawiających jakość, można coś czasami przyblurować, ale wprawne oko i dobry tv pokażą niedoskonałości takich rozwiązań.