Zyski z reklam na blogach dla blogerów

Powiedz tylko słowo… :wink:

1 polubienie

@tomekb To nie ma określonych rang ? Można sobie zażyczyć jakąś dopiskę i się dostanie ? To ja rozważę co chcę za opis. xD

Czyli zaczęliśmy ostatni tydzień czekania na nowe blogi? Panowie, zdążycie? :slight_smile:

1 polubienie

pierwszy tydzień Września już minął @Lisek :slight_smile:

2 polubienia

Jeszcze nie. Oficjalnie minęło 4 dni, a pełny pierwszy tydzień minie 11, więc nie panikuj :slight_smile:

Czyli źle to obliczyłem…
Niestety w ferworze walki okazało się, że muszę przekonwertować m.in. ponad 250 tysięcy grafik. Potrzebuje jeszcze oprócz tego tygodnia, jeszcze następny. Wszystko przez to, że uparliśmy się z @narandill, że nie będzie galerii tak jak jest teraz, tylko wszystko będzie wizualnie, łącznie z wstawianiem/przeciąganiem grafik bezpośrednio do wpisu. Błędne założenie, że to galeria posiada ID wpisu a nie na odwrót, zmusza do dość sporej przebudowy struktury bazy i kodu sajtu. Do tego, fizycznie pliki leżą na dysku per publikacja a nie galeria itd itp. Jako, że chcemy też w następnym kroku zrobić dostęp do różnych galerii, np wspólnej z fajnymi grafikami, całość przebudowy trochę się rozrosła ale jesteśmy na najlepszej drodze do końca :slight_smile:

5 polubień

To taka mała prośba, weź nas informuj od czasu do czasu (chociaż post na tydzień) jak się sprawy mają :slight_smile:
i czy mamy robić backupy naszych wpisów i galerii :smiley:

2 polubienia

Spoko, na chwilę obecną wszelkie operacje robię na kopii. Nie masz się co martwić, backupy robimy klika razy dziennie :slight_smile: W momencie konwersji wszystkiego na produkcji, będę musiał wyłączyć dostęp do bloga na kilka(?) minut :slight_smile:

3 polubienia

Jakiś kontrolowany przeciek się znajdzie, czy wszystko poznamy w dniu premiery? :wink:

No to puszczam przeciek :slight_smile:
Postanowiliśmy postawić na całkowicie wizualny edytor. Bez zabawy w tagi z palca, bez zabawy z wrzucaniem grafik do galerii a potem tagiem do wpisu. Czyli grafiki wrzucamy bezpośrednio do wpisu, np przeciągając zdjęcie z dysku. Niestety to wymaga naprawdę dużo przeróbek pod spodem. Trzeba przekonwertować całą galerię, niestety nie tylko dla bloga ale dla całego sajtu, to jest wspólne. Do tego wpisy muszą być idealne pod względem rozmieszczenia bloków tekstu, tagów itd itp. Co też wymaga konwersji wszystkich wpisów. Generalnie mnóstwo zmian i przeróbek pod jakże prostym stwierdzeniem “przecież to tylko zmiana edytora, wystarczy podmienić i po kłopocie” :slight_smile: Reszta to kwestie wizualne, nie będę się teraz nad tym rozwodził.

5 polubień

Powodzenia! Z innej beczki - jak to macie w jakiejś piaskownicy to daaaajcie proszę do obejrzenia kilku blogerom czy to jest funkcjonalne. Historia internetu chyba powinna zapalić światełko, że takie zmiany techniczne potrafią sporo “namieszać” w społecznościach.

A ja mam konkretne pytanie @Lisek, kiedy będą już dostępne blogi nowe? Nie jest to złośliwe pytanie, tylko robię apkę do backupu bloga i zastanawiam się czy wrzucać wpis bo nowe blogi będą na początek października, czy nie ma sensu robić o tym wpisu bo do końca września będzie już nowy blog?

1 polubienie

Więc tak. Mam szczerą nadzieję i bardzo się z @narandill staramy, żeby były jak najszybciej. Czy będą na koniec września, czy początek października? Nie chcę znowu podawać daty, bo niestety mamy z @narandill jeszcze inne rzeczy do robienia. Co do apki. Na chwilę obecną blog zostanie w mniej więcej podobnej formie. Przede wszystkim zmieni się obsługa wpisów, czyli edytor. Wygląd zmieni się w mniejszym stopniu. Kolejnym krokiem będzie całkowita zmiana wyglądu i przejście na API które w zasadzie już działa ale go jeszcze nie wykorzystujemy na sajcie.
Więc jeżeli pobierasz blogi parsując sajt, to może niedługo pogadamy nad dostępem do API? Choć to muszę jeszcze omówić wewnętrznie.

To już jak będzie skończone to będę patrzył co się pozmieniało, a teraz jak coś wrzucę apke do backupu wpisów, która działać będzie z obecną wersją bloga.

3 polubienia

@Lisek jakaś aktualizacja ?

Ja mam aktualizację, ale w temacie właściwym (zyski z reklam dla blogerów) :slight_smile:

Dzisiaj rozpoczęliśmy mierzenie informacji na temat przychodów z reklam na konkretnych blogach (u konkretnych osób), wymagało to pewnych zmian w naszym systemie reklamowym, bo dotychczas takich danych nie potrzebowaliśmy. Jeśli wszystko zrobiliśmy dobrze i w testach nie wyjdą żadne rozbieżności, to wkrótce (od przyszłego miesiąca?) będziemy Was zapraszać do zawierania z nami elektronicznych umów. Od momentu zawarcia takiej umowy będziemy z danym blogerem faktycznie dzielić się zyskiem w zapowiadanym już stosunku 70/30 (70 dla blogera). Stan konta będzie dostępny w Waszym profilu i aktualizowany w najgorszym razie na koniec miesiąca, ale chcemy zrobić to lepiej, tzn. tak żeby aktualizacja następowała raz dziennie. Nad prezentacją tych danych jeszcze pracujemy, tutaj w grę wchodzi m.in. sensowne wykorzystanie API Google, które przy pewnych wolumenach operacji jest płatne, a także fakt, że część reklam rozliczana jest u nas w amerykańskiej strefie czasowej i dzień jest zamykany później.

Co więcej, planujemy udostępnić ten program szeroko: dla wszystkich chętnych, czyli również nowych blogerów. Już od pierwszej publikacji będzie można zatem coś zarobić, choć aby zrealizować wypłatę będziemy wymagali zgromadzenia co najmniej 100 zł na koncie. Wypłaty realizowane będą co miesiąc, przy założeniu przekroczenia progu 100 zł. W przypadku osiągnięcia mniejszej kwoty, oczywiście będzie się ona kumulować w kolejnym miesiącu.

W związku z tym programem obecny konkurs blogowy również przejdzie pewną metamorfozę, ale zapewniam, że nie zniknie. O szczegółach damy Wam znać, myslę że np. przy okazji odpalenia programu dzielenia się zyskami.

Jeśli macie jakieś komentarze lub pytania to oczywiśćie słuchamy :slight_smile:

5 polubień

Jak to wygląda w praktyce ? Ilość wyświetleń / klików / forma bez blokady reklam ? Ile można się dorobić na “rzetelnym” pisaniu recenzji / wpisów. pomijając wpisy robione na kolanie tylko dla samych wejść ?

Ile kto będzie w stanie “wyciągnąć” to tak naprawdę wyjdzie w praniu, tak jak pisałem na razie nie zliczaliśmy tego w ujęciu per bloger. Co do adblocków, to oczywiście “zarabiać” będą tylko odsłony, które faktycznie wyświetlają reklamy, na osobach blokujących nikt nie zarobi, ani my ani Wy - niestety takie życie…

2 polubienia

Super. Czekam na jakieś statystyki :slight_smile:

Najlepiej będzie zapisać się od razu gdy udostępnimy taka możliwość i oglądać statystyki zarobków na swoim koncie :wink:

3 polubienia