Zyski z reklam na blogach dla blogerów

Ok :wink: Dziękuję za pytanie :slight_smile:

  1. “Zyski” - o czym konkretnie rozmawiamy, 10 groszy za 100 tys odsłon?

  2. Dzielenie się z blogerami, jak to technicznie ma wyglądać?

Jak to ma wyglądać to już sprawa Redakcji. To oni wystartowali z taką propozycją, więc jak mniemam, mają i na to rozwiązanie …

PS
@januszek, spojrzałem na twą rangę i z lekka się uśmiechnąłem. To tak samo brzmi, jakby mi dopisać rangę: Specjalista ds Zdrowego Żywienia itp :stuck_out_tongue:

4 polubienia

Na pewno tak jest dlatego trzeba pytać o szczegóły bo jest szansa, że na etapie wdrażania, redakcja uwzględni uwagi blogerów. Te jednak, nie mogą być oparte na wyobrażeniach :slight_smile:

ps. Uważam, że taka ranga bardzo by do Ciebie pasowała :wink:

Hmm … gdybym dostał taką rangę, z miejsca skasowałbym tu konto …

4 polubienia

Oj tam, niektórzy się muszą dowartościować :wink:

1 polubienie

Ja bym widział inny “zespół” dla tego moderatora. A zysk z reklam niech zostanie w rekach redakcji.

1 polubienie

Powiedz tylko słowo… :wink:

1 polubienie

@tomekb To nie ma określonych rang ? Można sobie zażyczyć jakąś dopiskę i się dostanie ? To ja rozważę co chcę za opis. xD

Czyli zaczęliśmy ostatni tydzień czekania na nowe blogi? Panowie, zdążycie? :slight_smile:

1 polubienie

pierwszy tydzień Września już minął @Lisek :slight_smile:

2 polubienia

Jeszcze nie. Oficjalnie minęło 4 dni, a pełny pierwszy tydzień minie 11, więc nie panikuj :slight_smile:

Czyli źle to obliczyłem…
Niestety w ferworze walki okazało się, że muszę przekonwertować m.in. ponad 250 tysięcy grafik. Potrzebuje jeszcze oprócz tego tygodnia, jeszcze następny. Wszystko przez to, że uparliśmy się z @narandill, że nie będzie galerii tak jak jest teraz, tylko wszystko będzie wizualnie, łącznie z wstawianiem/przeciąganiem grafik bezpośrednio do wpisu. Błędne założenie, że to galeria posiada ID wpisu a nie na odwrót, zmusza do dość sporej przebudowy struktury bazy i kodu sajtu. Do tego, fizycznie pliki leżą na dysku per publikacja a nie galeria itd itp. Jako, że chcemy też w następnym kroku zrobić dostęp do różnych galerii, np wspólnej z fajnymi grafikami, całość przebudowy trochę się rozrosła ale jesteśmy na najlepszej drodze do końca :slight_smile:

5 polubień

To taka mała prośba, weź nas informuj od czasu do czasu (chociaż post na tydzień) jak się sprawy mają :slight_smile:
i czy mamy robić backupy naszych wpisów i galerii :smiley:

2 polubienia

Spoko, na chwilę obecną wszelkie operacje robię na kopii. Nie masz się co martwić, backupy robimy klika razy dziennie :slight_smile: W momencie konwersji wszystkiego na produkcji, będę musiał wyłączyć dostęp do bloga na kilka(?) minut :slight_smile:

3 polubienia

Jakiś kontrolowany przeciek się znajdzie, czy wszystko poznamy w dniu premiery? :wink:

No to puszczam przeciek :slight_smile:
Postanowiliśmy postawić na całkowicie wizualny edytor. Bez zabawy w tagi z palca, bez zabawy z wrzucaniem grafik do galerii a potem tagiem do wpisu. Czyli grafiki wrzucamy bezpośrednio do wpisu, np przeciągając zdjęcie z dysku. Niestety to wymaga naprawdę dużo przeróbek pod spodem. Trzeba przekonwertować całą galerię, niestety nie tylko dla bloga ale dla całego sajtu, to jest wspólne. Do tego wpisy muszą być idealne pod względem rozmieszczenia bloków tekstu, tagów itd itp. Co też wymaga konwersji wszystkich wpisów. Generalnie mnóstwo zmian i przeróbek pod jakże prostym stwierdzeniem “przecież to tylko zmiana edytora, wystarczy podmienić i po kłopocie” :slight_smile: Reszta to kwestie wizualne, nie będę się teraz nad tym rozwodził.

5 polubień

Powodzenia! Z innej beczki - jak to macie w jakiejś piaskownicy to daaaajcie proszę do obejrzenia kilku blogerom czy to jest funkcjonalne. Historia internetu chyba powinna zapalić światełko, że takie zmiany techniczne potrafią sporo “namieszać” w społecznościach.

A ja mam konkretne pytanie @Lisek, kiedy będą już dostępne blogi nowe? Nie jest to złośliwe pytanie, tylko robię apkę do backupu bloga i zastanawiam się czy wrzucać wpis bo nowe blogi będą na początek października, czy nie ma sensu robić o tym wpisu bo do końca września będzie już nowy blog?

1 polubienie

Więc tak. Mam szczerą nadzieję i bardzo się z @narandill staramy, żeby były jak najszybciej. Czy będą na koniec września, czy początek października? Nie chcę znowu podawać daty, bo niestety mamy z @narandill jeszcze inne rzeczy do robienia. Co do apki. Na chwilę obecną blog zostanie w mniej więcej podobnej formie. Przede wszystkim zmieni się obsługa wpisów, czyli edytor. Wygląd zmieni się w mniejszym stopniu. Kolejnym krokiem będzie całkowita zmiana wyglądu i przejście na API które w zasadzie już działa ale go jeszcze nie wykorzystujemy na sajcie.
Więc jeżeli pobierasz blogi parsując sajt, to może niedługo pogadamy nad dostępem do API? Choć to muszę jeszcze omówić wewnętrznie.

To już jak będzie skończone to będę patrzył co się pozmieniało, a teraz jak coś wrzucę apke do backupu wpisów, która działać będzie z obecną wersją bloga.

3 polubienia