Zyski z reklam na blogach dla blogerów

Jak będzie pisał dobre wpisy zdobędzie bardzo szybko. Oczywiście można zmniejszyć wymóg o jedno zero.

W imię czego blokować dostęp do tej funkcjonalności nowym blogerom? Bo może masz dobry pomysł, tylko nikt nie rozumie twoich argumentów. Może dlatego, że ich nie podałeś? :thinking:

Nie zapominaj, że są i tacy co zdobyli odznakę milioner w sposób nie do końca fair (wątek już poruszany) :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Nie lepiej udostępnić opcję dla wszystkich, a podpisywać umowy kolejno od najbardziej aktywnych?

@tomekb rzeczywiście opcja moderatora, który decyduje który wpis idzie na główną blogów, a który jeszcze dodatkowo na główną strony będzie bardzo kontrowersyjna. Nieraz były wrzutki, że ktoś z Redakcji zabawił się w moderatora i mieszał z wpisami… mam nadzieję, że będzie to jasno sprecyzowane i rozdzielone…

Poproszę o szczegóły. Link do wątku wystarczy.

A to jeszcze bodajże było w sympatykach, których nie ma.

Nie wiem ile będzie formalności w podpisywaniu umówi, ale wyobraź sobie blogerów z słomianym zapałem? A na przywileje trzeba sobie zasłużyć.

BTW. Ja cały czas jestem za zmianą systemu oceniania w konkursie blogowym. Zysk z reklam mało mnie nie interesuje, bo wiem że będzie on tak czy siak śmiesznie mały. Strzelam maksymalnie 100zł na 3 miesiące dla gościa, którego wpisy będą wpadać na główną portalu. A reszta jak uzbiera 100zł w rok to będzie dobrze.

1 polubienie

@WODZU, i to jest przykład takiej formy najgorszej personalnej argumentacji, o czym wcześniej tu pisałem. Oskarżenie z tezą czyli pomówienie ‘nie wiadomo kogo’ o działania “nie do końca fair” bez uzasadnienia czym konkretnie takie działanie jest oraz bez żadnych dowodów… Za to powołując się na mityczną dyskusję, której nie ma… Taka erystyka łasicy wprowadza mnie w stan dużej irytacji. Uczę się z tym żyć :wink:

Jakbyś nie przyczynił się znacząco do rozwalenia sympatyków, to jeszcze mógłbyś poczytać o tym, pewnie i tak czytałeś, a teraz zgrywasz głupka jak zazwyczaj. Żeby argumentacja była personalna, musi dotyczyć konkretnej osoby. Sam sobie zaprzeczyłeś w swoim bełkocie.

1 polubienie

Niestety temat/problem nie jest mi znany, więc nie mogę wyrazić swojej opinii.

Ludzie, oszczędźcie już tych wojenek bo aż żal czytać…

A czytają też potencjalnie nowy użytkownicy, nowy blogerzy, których chcemy zachęcić do pisania - zarówno na forum, jak i na blogu, stąd uważam, że zawężanie programu partnerskiego do “milionerów” jest nietrafionym pomysłem. Każdy powinien mieć szansę, tak jak obecnie w konkursie blogowym.

Podobnie zastanawiam się, czy aby nie przeceniacie roli moderatora… Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości czy nadużycia, to redakcja będzie je wyjaśniać (tak jak robi to obecnie zresztą). Poza tym teraz, w konkursie, też jest przecież publiczne głosowanie, więc jak moderator wrzuci wpis na główną, to zasięg jest większy i automatycznie więcej osób może zagłosować. Inna sprawa, że formuła tego konkursu jest obecnie zbyt hermetyczna i stąd pomysły jego zmian oraz wprowadzenia czegoś nowego.

6 polubień

Oczywiście, tym bardziej że taki program partnerski (w odróżnieniu od konkursu) nie powoduje, że jak jednej osobie dobrze pójdzie, to dla drugiej już czegoś braknie. W tej sytuacji zawężanie programu dla osób z większym stażem nie ma sensu.

Zero, dwa ptaszki i kilka pól formularza na stronie.

Nie przesadzałbym, ale rozumiem i myslimy nad innym rozwiązaniem w stylu wykopaliska i wrzucania na SG bloga wpisow, ktore zyskaja minimum X lajków i wrzucania na SG serwisu wpisow, ktore zyskaja minimum XX lajków. Nie wiem czy zrobimy to od razu, ale to jest jakaś opcja.

Z ciekawości (jeżeli to oczywiście nie tajemnica) - jak wpływa na ilość wyświetleń główna na Wykopie?

Nie az tak bardzo, jakby sie wydawalo. @redakcja mamy jakis przyklad?

@bachus trudno wystawić coś miarodajnego, nie mamy w końcu porównania z sytuacją, w której dany artykuł by się NIE wykopał.

Może tak: od 21 sierpnia mieliśmy na głównej Wykopu 10 artykułów. Tylko jeden z nich jest na na liście 10 najpopularniejszych artykułów ostatniego miesiąca na DP.

To pozostaje jeszcze postulat, który postulowany był i jest od dawna. Data publikacji, a data wrzucenia na główną blogów/główną strony. Często bywało tak, że na głównej stronie portalu skumulowało się dużo wpisów z Redakcji, w międzyczasie ktoś wrzucił tam też wpis blogowy, który… wylądował daleko, bo data publikacji była przed datą publikacji wpisów redakcyjnych, mimo, że promocję uzyskał później. Dużo osób już takiego wpisu może nie zauważyć.

4 polubienia

@Lisek możemy ten problem jakoś rozwiązać na przyszłość?

O proszę: https://www.dobreprogramy.pl/Wpisy-blogowe-wrzucane-na-glowna-portalu,BugTracker,80287.html - problem zgłaszany miesiące temu :wink: