Zzieleniały ekran

Mam mały problem od kilku dni ekran poprostu zzieleniał.Przedtem pomagało wyłączenie monitora, a teraz nic :cry:

Prawdopodobnie przewód sygnałowy monitora uszkodzony lub monitor,sprawdź kable i wtyczki i poruszaj przewodem sygnałowym monitora.

I nic :cry: Kurcze ja to mam szczęście :cry:

Też tak miałem przez kilka miesięcy,ale na żółto.Czasami po jakims czasie wracał do narmalnego stanu.Nie chciałbym Cię martwić ale po tych kilku miesiąch monitor nie włączył się w ogóle…

Miałem swego czasu podobny problem, powodem był nie dociśnięty kabel łączący monitor - karta graficzna. Po dociśnięciu wszystko było ok i jest już kilka lat. Sprawdź to.

Ewentualnie pożyć lub kup kabel i sprawdź jak on będzie się sprawował. Jeżeli to nie pomoże to prawdopodobnie uszodzony monitor…

Nic nie da kupienie lub pożyczenie kabla, bo on jest na stałe przytwierdzony do monitora.

Aha, jeszcze coś to jest monitor Samsung :killer: 755DFX.

Ja miałem tak samo rok temu, wysiadła jedna katoda, zaniosłem do serwisu, wymienili i od tamtej pory jest ok :wink: .

Miałem identyczny problem. W serwisie nazwali to “zimnym lutem” i to naprawili (mialem gwar.).

A aby to naprawić wystarczy zdjąc tylny panel obudowy i lutownica pojeździć troche po lutach przy kineskopie ;] Kilka razy to miałem i juz ze 2 razy sam to naprawiłem :stuck_out_tongue:

:spoko:

Już mam naprawiony monitor, zepsuła się jakaś matryca odp. za kolor czerwony.

A mi wczoraj monitor się spsuł. W serwisie powiedzieli, że to tranzystor się spalił i w jeden dzień naprawili. Czy na ten tranzystor mógł mieć jakiś niekorzystny wpływ komputer, czy to jednak wszystko wina monitora :?: