Tani VPS, na kilka stronek

Witam, szukam taniego VPS na kilka stronek, aktualnie mam serwer wirtualny, ale chciałbym owe strony przenieść na VPS, byłby to mój pierwszy taki serwer VPS + jaki system wybrać na początek.

 

 

Dziękuje za pomoc, pozdrawiam

Chyba najtańsze VPS-y są na ovh.pl jeśli o to chodzi. Co do systemu kwestia własnych preferencji - do wyboru masz kilka dystrybucji/systemów, można wybrać albo gotową instalację z cPanelem (jednak za ten luksus dopłacisz) lub samodzielnie zainstalować ISP. Jest jeszcze opcja trzecia czyli samodzielna konfiguracja serwera, ale wnioskując po tym, że założyłeś ten temat odradzam.

Osobiście proponowałbym Ci szukać VPS z jakimś panelem  (np Direct admin) .Wtedy administracja tego typu maszynami  - dodawanie kont pocztowych, domen, FTP itd będzie o wiele prostrze.

 

Jeśli nie masz zamiaru bawić się w konfigurację VPSa proponuje zainteresować się ofertą serwerów współdzielonych klasy Biznes/PRO, które równie nie odbiegają od tych najtanszych vpsów a w cenę masz wliczony support który powinien zawsze pomóć przy problemach :slight_smile: .

Jest jeszcze trzecia opcja - między tym co proponowałem ja, a tym co proponował #WireBoot: pakiety resellerskie.

Kilka dni temu odpaliłem sobie pierwszego w moim życiu vpsa. W Mintshost. Na razie pod względem kontaktu, jakości działania usług, wszystko w najlepszym porządku - zobaczymy jak to dalej będzie działało, chcę tam postawić kilka serwisów, które powinny być mocno obciążające. Będę to monitorował.

Na minthost masz 40 % zniżki na pierwszy zakup, więc ja także polecam. 

Jak chcesz to na Minthosta mam kod rabatowy, więc sobie jeszcze obniżysz koszt.

Ewentualnie pomyśl jeszcze nad dedykiem w Hekko - tutaj też mają dobre promocje, a przede wszystkim jest stabilnie i support działa pierwsza klasa.

ja polecam vipower :slight_smile: jak sie zdecydujesz odezwij sie

Dobry, pewny serwer masz w Hekko.
14 zł miesięcznie kosztuje, a i tę cenę można sobie jeszcze obniżyć.
Oni często wrzucają dobre promocje.
Radzę śledzić stronę.

Ja z kolei polecam webh oferta standard, już najniższy pakiet to 50 zł, 8 GB RAMu, 40 GB na dysku SSD i 4 rdzenie CPU, można zarówno rozszerzać parametry jak i dołożyć drugi HDD od 500 GB aż do 2 TB, wszystko naprawdę w bardzo atrakcyjnych cenach. Jakbyś był zainteresowany, pisz podam kod polecający dzięki temu Ty dostaniesz zniżkę na pierwszą płatność a ja % od Twoich wpłat :wink:

Skoro mowa o zniżkach - w Hekko masz rabat 80 proc. Na głównej wisi.
Zapłacisz kilkanaście złotych za rok korzystania z konta.