Telefony zamawiane u dostawców z Chin, Singapuru itp

Witam.

W ostatnim czasie przypadł mi do gustu Sony Ericsson Xperia X10i. Przejrzałem oferty na allegro i za 500-600 zł można kupić nowy telefon. Jedyne co mnie nurtuje, to fakt że większość ofert (jeśli nie wszystkie) dotyczą telefonów, które:

Czy to oznacza, że dany telefon jest podróbką i po krótkim czasie użytkowania może mi odmówić posłuszeństwa? 4 lata temu kupowałem K800 (rzekomo oryginalny) i nie było problemu ze znalezieniem ich w Polsce. Hula do dziś :slight_smile:

Druga kwestia - darmowa wysyłka. Prawie wszystkie oferty od danych dystrybutorów zawierają informację o bezpłatnej wysyłce. Jej koszt ukryty jest w cenie, czy wynika to z pewnych umów pomiędzy sprzedającymi a kurierem?

  1. w skrócie jest to kot w woru, i najczęściej są to podróbki

  2. wszystkie wysyłki i tak idą z azji, dostawa z terenów europy (GB, Hamburg) to po prostu miejsca gdzie trafiają kontenery z chin i gdzie są rozładowywane, więc taka dostawa z terenów europy to też może być kot w worku z chin

  3. gwarancja to fikcja, bo towar najczęściej trzeba na własny koszt odesłać do chin

O to musisz się spytać sprzedawcy.Przyczyny mogą być różne.

Oczywiście jeżeli kurier otrzymuje duże zlecenie to może obniżyć marżę jednostkową.

Często jednak opcja darmowej dostawy jest haczykiem aby przyciągnąć klienta.

Rozsądnego kupującego i tak będzie interesowała cena końcowa.

Co do pierwszej kwestii nie podałeś żadnych danych więc trudno wnioskować czy sprzedawca jest uczciwy.

Jak podał przedmówca czytaj dokładnie treść aukcji bo czas dostawy może być bardzo długi.