Telewizja kablowa w bloku a podłączenie decodera DVB-T

Witam,

Jak temacie.Posiadam obecnie właśnie telewizje kablową podłączoną w swoim mieszkaniu , bo zamieszkuję w bloku. Posiadam także zwykły telewizor ale jak na te czasy śmiga do tej pory znakomicie :wink: Mam obecnie 57 programów kablowych i myślę czy jeśli zakupie ten dekoder np. http://allegro.pl/tuner-stb-dvb-t-mpeg4 … tabsAnchor to przybędzie mi więcej programów cyfrowych .lepszy obraz i dzwięk na zwykłym TV ? Wiem także ze mój administrator od którego mam telewizje kablową + internet w jednym tj. w kablu … :wink: piszę tak na swojej stronce oto cytat mały …

"Do odbioru programów konieczny jest telewizor z DVB-T lub tuner z tą funkcją. Transmitowane programy " i tak dalej :slight_smile: ale nie moge sie z tym panem skontaktować więc pytam tu na forum ,kto tak ma to mi może podpowie :wink:

Nie, zwykły kineskopowy tv nie jest w stanie wyświetlać obrazu ostro ze względu na sposób działania kineskopu a mimo ogromnego postępu technologicznego naukowcom nadal nie udało się obejść praw fizyki… :wink:

A czy podpinając dekoder do monitora Samsung SyncMaster 941NP będzie jakaś poprawa jakości?

wiadomo ze nie chodzi mi o obraz w jakości HD ,tylko żeby nie były “szumy” zakłócenia lekkie oczywiście na obrazie itp. :wink:

Wiem ze mój wujaszek kupił inny dekoder DVB i kiedy podpiął do “siatki” anteny od razu w szoku był jakiej jakości obraz ujrzał na zwykłym telewizorze tez :slight_smile:

Chodzi mi tylko najbardziej czy warto kupić ten model dekodera i czy będzie przez niego śmigać kablówka osiedlowa jak przez niego “puszcze” kabelek :wink:

i chyba jednak tego zakupie dekoderk-a

http://allegro.pl/cyfrowy-tuner-stb-cab … tabsAnchor

jak tego wyżej co link tez podałam :slight_smile:

Tak, tylko on odbiera dvb-t, której kablówka (nie antena zbiorcza/siatkowa) nie posiada. Kablówki nadają programy standardzie dvb-c, którego ten stb nie posiada. Za pomocą tego dekodera z allegro możesz tylko odtwarzać filmy z pendrive/dysku usb na tv. Zwykłych kanałów tv na nim nawet nie znajdziesz.

P.S. Sprzedający nawet nie podał modelu , więc co dostaniesz to będzie… [edit] dotyczy pierwszego linku

Podaj stronę internetową tego dostawcy, sami poczytamy.

Jesteś pewny, że Twój dostawca "wpuszcza sygnał TV cyfrowej w kabel, który masz w domu? Bardzo w to wątpię.

Tylko dla programów nadawanych w dvb-t HD będzie nieznaczna na zwykłym tv poprawa jakości, ale operatorzy do tych kanałów dorzucają zwykle własny dekoder z szyfrowaniem + wyższy abonament. Może mniejsi dostawcy dają dvb-t ot tak, ale muszą zainwestować w sprzęt obsługujący dvb-t, żeby konkurować z koncernami typu UPC/Vectra.

scripter1

czy przy oglądaniu filmu z dvd na zwykłym tv jest lepsza jakość niż przy oglądaniu telewizji analogowej?

jeśli tak, to i telewizja cyfrowa będzie lepszej jakości, bo to zbliżona jakość (ilość punktów/linii)

krowasc, Cedar

moja kablówka nadaje od zawsze programy analogowe, a od kilku miesięcy doszły tam cyfrowe multipleksy – odbieram je jako dvb-t przez kartę telewizyjną;

multipleks na tym właśnie polega, jest to paczka wielu programów nadawanych an jednym paśmie, które dotychczas zajmował jeden sygnał analogowy

W tej chwili w naziemnej telewizji cyfrowej TVN i Polsat nadają również w rozdzielczości HD.

Zwykły telewizor nie jest w stanie tego odtworzyć.

Pozostają programy w rozdzielczości SD.

Zamiast dekodera lepiej już kupić telewizor z wbudowanym dekoderem mpeg-4 i rozdzielczością co najmniej HD lub Full HD.

Dochodzi oszczędność energii.

Tylko w rejonie Warszawy i tylko TVN. Polsat zakończył już testy HD. Za to od 1 czerwca w HD będzie TVP1 i TVP2. TVP1 w całym kraju (na multipleksie I), TVP2 tam, gdzie zasięg ma multipleks II.

Telewizor nie, ale tuner jest w stanie przekonwertować sygnał cyfrowy HD na sygnał analogowy SD, który wyświetli nawet Rubin (w przypadku bardzo starych telewizorów, wyposażonych jedynie w wejście antenowe, potrzebny jest jeszcze modulator). A jeśli nie jest w stanie, to znaczy że nie spełnia standardów obowiązujących w Polsce, opublikowanych przez ministerstwo i należy wybrać inny model.

Niektóre kablówki nadają multipeksy DVB-T, ale nie jest to regułą. Generalnie dla kablówek przeznaczony jest system DVB-C. Zawsze do tunera DVB-T możesz podłączyć zwykłą antenę naziemną.

“Polsat zakończył już testy HD. Za to od 1 czerwca w HD będzie TVP1 i TVP2.”

Zgadza się.

Osobiście zauważyłem różnicę między SD i HD.Szkoda przerabiać HD na mniejszą rozdzielczość.

Jak wspomniałem wcześniej zwykły telewizor pobiera dużo więcej energii elektrycznej.

Poza tym emituje promieniowanie oraz szybciej męczy wzrok (dotyczy telewizorów 50 HZ).

Napisze tak… mój znajomy także ma pakiet taki wykupiony od tego dostawcy co i ja i ma także oczywiście 57 programów na normalnym TV, przynajmniej do tej pory miał ! Kiedy natomiast nie dawno /parę dni temu / zakupił telewizor z tunerem DVB- model Panasonic TX-37LZD80F, od razu ma 76 programów /w tym czeskie kanały cyfrowej jakości i parę polskich … / Więc z skąd naglę je ma ? Pewnie że z tej kablówki, bo z skąd indziej :wink:

Zgadzam się :wink:

-nie bardzo mi te polskie programy pasują. Ten model “trawi” MPEG2 a więc z polskich można conajwyżej fonię posłuchać. Jeżeli chcesz DVB-T odbierać, musisz dowiedzieć się(jak ktoś wyżej pisał) czy twój dostawca wprowadził “do kabla” częstotliwości na których nadawana jest DVB-T w twojej lokalizacji. Jeżeli tak to musisz kupić STB(terminal, tuner-jak kto woli). Jest tego na rynku sporo, działają podobnie więc coś wybierzesz. Nie polecam modelu podłączanego bezpośrednio do gniazda Euro, chyba że chcesz go użyć wyłącznie do starego Tv i nie zależy ci na HD(po euro go nie prześlesz). Ja używam terminal Technisata, bodajże “Viola”, działa b.dobrze.

Do odbioru programów konieczny jest telewizor z DVB-T lub tuner z tą funkcją. -tak pisze na swojej stronie, mój dostawca od kablówki .

Nie zależy mi na HD jakości i tak do starego Tv przez EURO będe musiała podłączyć :wink:

Tego raczej kupie do kablówki http://allegro.pl/cyfrowy-tuner-stb-cab … tabsAnchor ,tylko nie na allegro tylko np. tu i taniej http://avans.pl/cabletech-tuner-tv-cabl … 0,id-29986 i mam na miejscu w swojej miejscowości :slight_smile:

-mimo wszystko wygodniejsze w obsłudze są te wolno stojące(choćby podłączanie nośników do USB) i dają więcej możliwości. Ceny podobne. Poczytaj tu http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=d … Sg&cad=rja i tu http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=d … JA&cad=rja

Dziękuje jak wyżej ,wybrałam już co kupie za tuner. Czytałam o nim opinie ,od znajomych też otrzymałam info że jest OK model więc go kupie. :wink:

Jeśli ktoś ma telewizor starego typu i nie ma zamiaru kupować nowego, to nie będzie miał innego wyjścia :slight_smile:

Nie byłbym taki pewny.

Nikt tu nie wspominał konkretnie o tunerach zintegrowanych z wtyczką eurozłącza, które umieszcza się z tyłu za telewizorem. Ale od tych wolnostojących różnią się one tak naprawdę tylko obudową. W tej chwili na rynku dostępne są 2 modele tunerów tego typu spełniające wymogi ministerstwa (chyba że o czymś nie wiem), oba oparte na tym samym układzie - Wiwa HD-50 i Signal HD-507 (Wiwa tańsza, do tego podobno ma bardziej dopracowane oprogramowanie). Oba mają odpowiedniki wolnostojące, które niczym poza obudową się od nich nie różnią - Wiwa HD-90 i Signal HD-527.

Jak już kupisz tego Cabletecha, to możesz coś o nim napisać, bo to dość ciekawy model, a w Internecie praktycznie nic o nim nie ma:

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= … 8&start=20

-@Kpc21-z tym właśnie modelem miałem do czynienia i podtrzymuje co napisałem wyżej, modele wolnostojące są w obsłudze “przyjemniejsze”. No ale wiesz, rzecz gustu-jeden woli córkę a drugi teściową :stuck_out_tongue:

Jednak zmieniam zdanie na zakup tunera Cabeltecha,

Mam w sklepie do wyboru z tych modeli …

Dekoder TV Star DVB-T cyfrowy HD PVR USB T1010

Dekoder BLOW DVB-T 4601HD DIVX WMA,JPEG,BMP,AVI,MP4,MP3

Dekoder Evolve Galaxy DVB-T Full HD Tuner/nagrywarka MKV

i chyba skusze się na trzeci Evolve Galaxy z nagrywarką #-o

Kurcze najlepiej tak ;jeśli jakiś zakupie i podłączę i przetestuje /w tym miesiącu / to dam tu w tym temacie na forum opinie o tunerze itd :wink:

Dodane 10.03.2012 (So) 8:05

Nie polecam właśnie takich zintegrowanych z wtyczką eurozłącza wynalazków.Czemu? Mój znajomy ma taki zaczyna się na literę "Q"uaker czy coś takiego :stuck_out_tongue: dość ze schowany jest za telewizorem /bo ma takie właśnie euro zintegrowane/ to jest wolny ,zacina się ,mało opcji menu w nim,wtyczka wypada euro jak sie tylko lekko “tyrpnie” go itd. Wolę zakupić coś co wyglądem przypomina np. DVD odtwarzacz .

Napiszę ci w ten sposób:

Jeśli w twojej kablówce poziom sygnału analogowego jest poprawnie ustawiony przez operatora (nie jest ani za słaby ani za mocny) i masz dobre kable z poprawnie zarobionymi wtyczkami (te cieniutkie dołączane do sprzętu przez producentów są do niczego) to na obraz nie nakładają się żadne szumy ani inne zakłucenia i wtedy jakość obrazu kanałów analogowych oraz z DVD i przez cyfrowy dekoder na TV kineskopowym będzie taka sama bo ze względu na sposób działania kineskopu on sam w sobie generuje nieostry obraz.

A jeśli masz na zwykłym kineskopowym TV na kanałach analogowych z kablówki szumy lub inne zakłucenia to owszem będzie lepsza jakość z DVD i dekodera tv cyfrowej ale to znaczy że albo masz szajsowate okablowanie (np. kiepskie kable;źle zarobione wtyczki; badziewne splittery itp.) albo poziom sygnału w kablówce jest źle ustawiony i powinieneś wezwać serwisanta aby zrobił porządne okablowanie (jak się na tym znasz to możesz sam to zrobić bo za to serwisant pewnie weźmie kasę) i wyregulował moc sygnału (szumy oznaczają za małą moc a ukośne zakłucenia to za duża moc sygnału; regulacji musi już dokonać serwisant bo to ich skrzynce się to robi).

Co do sygnału tv cyfrowej w kablówce to oficjalnie do tego jest DVB-C (w teorii DVB-C powinno być obsługiwane przez każdy tuner DVB nawet jak w opisie nie jest ten standard wymieniony ale w praktyce bywa różnie) ale odkąd wystartowała w Polsce NTC (Naziemna Telewizja Cyfrowa) wielu operatorów zaczęło wpuszczać ten sygnał DVB-T w kablówkę “dla wygody klientów”.

Bywa też że operatorzy w kablówce nadają własny sygnał cyfrowy w DVB-T ale tak nie powinni robić bo do tego jest DVB-C.

Dla przykładu u mnie na osiedlu jest trzech operatorów kablówki którzy oprócz analogowych mają też kanały cyfrowe.

Jeden ma w ofercie tylko kanały cyfrowe w DVB-C kodowane we własnym kodowaniu, drugi zwyczajnie wpuścił w kabel sygnał NTC w DVB-T.

Trzeci (ja z niego korzystam) ma w ofercie kanały cyfrowe we własnym kodowaniu DVB-C (dodatkowo płatne) oraz wpuścił w kabel sygnał NTC w DVB-T (tylko przesunął na inne częstotliwości aby się nie zakłócał z innymi w ich ofercie) i ten sygnał jest dostępny za free dla wszystkich którzy mają wykupiony pełny pakiet analogowy.

Najlepiej by było jakby autor wątku podał stronę www swojego operatora to byśmy sprawdzili co on dokładnie oferuje i w jakim kodowaniu.