Telewizor "nie widzi" laptopa przez HDMI

Witam,

Mam problem telewizor Panasonic nie widzi mi laptopa. Próbowałem już chyba wszystkiego, ale nic nie pomaga. Zrobiłem już wcześniej post, ale proponowane mi tam rozwiązania nie pomogły. Tu w pierwszym poście wszystko szczegółowo opisałem: ati-mobility-radeon-5650-problem-hdmi-t471332.html Mam nadzieję, że ktoś zna rozwiązanie bez pomocy serwisu.

tak, rozwiązanie już dostałeś, żeby wysłać telewizor do serwisu bo problem z tego co ustalilismy leży w firmware

-jeżeli inne urządzenia podłączane po HDMI(a tak kolega pisał, o ile oczywiście miał na myśli gniazda HDMI) działają to nie chce mi się wierzyć że winien jest telewizor.

przeczytaj cały wątek, na innym forum był już taki przypadek i winny był firmware telewizora, problem leży po stronie telewizora bo inne laptopy tez nie działają

Włączasz złe gniazdo av, albo masz padnięty port w lapie. Masz możliwość sprawdzenia czegoś innego pod hdmi laptopa ?

Dla tv nie ma różnicy, czy to jest lap, czy tuner itd. Lap też takiej różnicy nie ma. Działało ci wcześniej ? Co robiłeś w okresie, od kiedy działało do okresu w którym zauważyłeś, że nie działa ?

Na pewno mam dobre gniazdo w telewizorze ustawione, ponieważ kiedyś wszystko dobrze działało. A co do portu mam nadzieję, że nie jest padnięty, bo laptop ma gdzieś pół roku, sprawdzałem na innym laptopie (pisałem to w tamtym wątku), ale nie jestem na 100% pewien, że dobrze tam wszystko ustawiłem. Pokazywała się taka sytuacja jak i na tym laptopie; laptop widzi telewizor, ale telewizor już laptopa nie.

Od tego okresu w którym to zauważyłem raczej nic takiego nie robiłem (przynajmniej nic takiego mi się nie przypomina).

Nie od tylko do !!

Czarny zupełnie :frowning:

Dodane 22.02.2012 (Śr) 19:25

Pomyłka: Do.

Próbowałeś zmniejszyć/zwiększyć odświeżanie ? Wykryć ekrany przez ccc ? Skorzystać z opcji połącz projektorem ? Może instalowałeś jakieś kodeki ?

Próbowałem zmieniać odświeżanie. Przez CCC próbowałem. Połącz z projektorem też próbowałem.

drobok przypominam że na linuxie także problem był taki… moim zdaniem na podstawie takiej że był już taki przypadek to wina firmware telewizora

No to jak zna ktoś rozwiązanie?

Jaki masz kabel HDMI?

Sprawdź na innym kablu. Dodatkowo lapka sprawdź podłączając do innego TV jeżeli masz możliwość.

sprzęt dvd działa na tym kablu HDMI, co wyklucza winę kabla, inne laptopy równiez nie działają przez HDMI co wyklucza wine laptopa…

winny firmware wiem powtarzam się ale chyba tak trzeba :slight_smile:

No to jeżeli winny firmware telewizora, to niech zassa najnowszą wersję ze strony producenta i zrobi aktualizację na TV :wink:

To, że chodzi DVD na tym kablu, nie znaczy że komp też będzie :wink:

Nie mam niestety :frowning:

A jak to zrobić?

slava ale laptop działał i przestał działać, już na innym forum był taki przypadek z panasonic’em był własnie, i aktualizacja firmware pomogła

Wie ktoś jak ten firmware zaktualizować?

Wejdź na stronę panasonica i tam będziesz miał instrukcję jak zrobić update TV :wink:

Co do podłączenia lapka, możesz także skorzystać z wejścia/wyjścia D-sub.

Próbowałem i działa, ale to mniejsza jakość itp.