Temperatura Procka, czy dobra?

Siema mam procesor:

Intel core 2 quad q9300 (orginalne chlodzenie )

I nie wiem jaka powinna byc jego temperatura …

w programie SpeedFan Jest taka :

core0:52C

core1:50C

core2:51C

core3:50C

Cos jest zle czy jest dobra temperatura.?

Jest to temperatura w stresie czy w spoczynku? Mimo wszystko trochę wysoka, ale jeśli to są dane z pełnego obciążenia procesora, nie ma co się zbytnio martwić (zwłaszcza jeśli to chłodzenie box), ale przeczyszczenie chłodzenia byłoby wskazane.

sopelek224 , podaj temperatury z SIV ,niektóre programy w porównaniu do SIV zdają się pokazywać inne(wyższe) temperatury .

temperatura pewnie przy lekko obciążonym procku i boxowym chłodzeniu dlatego temperatura jest dokładnie taka jak napisał autor postu. jak zmienisz chłodzenie na jakieś konkretne to będzie 35 stopnia w stresie więcej - w zależności od chłodzenia.

nie to temperatura w spoczynku… a procesor wymienilem wczoraj nowy wiec nie mam poco go czyscic…

A pastę termoprzewodzącą nałożyłeś ;)?

tak nalozylem :stuck_out_tongue_winking_eye: (Spire silvergrease Pro)

Dodane 23.12.2011 (Pt) 14:01

niestety w SIV tak samo… ;/

Pasta zdaję się być nie najlepszej jakości. Arctic Silver 5 powinna być odpowiednia, oraz jak wspominał chojinka zmiana chłodzenia powinna przynieść spadek temperatury. Myślę ,że wiesz o tym , że pasta ma wypełniać mikro-nierówności ,nie ma być izolacją :wink: ,nakłada się bardzo cienką powłokę ( ziarno ryżu)

Podaj temperatury gry procek jest w trakcie stresu.

tzn w trakcie stresu czyli np jak gram w battlefielda 3 xdd.

??

Na przykład.

Nie ma potrzeby obciążać go specjalnym oprogramowaniem, testuj w “warunkach użytkowania”.

sopelek224 ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

jak gram w battlefielda to gdzies do 60 (nie więcej)

Ogólnie nie jest źle ,i nie ma powodu do niepokoju .Ale ten wynalazek (Spire silvergrease Pro) ,jak najszybciej wyczyść i nałóż dobrą pastę ,po tym temperatura na pewno trochę się obniży.Odkurz wentylator od zasilacza i wnętrze obudowy.

ok sprubuje