Temperatury dla procesora i karty

Witam, zastanawiają mnie jakie temperatury w spoczynku, a jakie w stresie powinny mieć:

Radeon 4850 1GB OC Edition

AMD Phenom II X4 955 3.2GHz

Mógłby ktoś coś napisać na ten temat?

Jezu, na to nie ma reguły, to zależy od zamontowanego chłodzenia, użytej pasty termoprzewodzącej, cyrkulacji powietrza w obudowie jak i temperatury otoczenia. Ale poniżej 60 stopni celsjusza nie ma o co się martwić.

Podaj obecne temperatury, ale nie powinny przekraczać 60 stopni w idle i 70-75 w stresie

Obecnie w spoczynku procesor -> 31-32 stopnie, natomiast karta -> 42-43 stopnie.

Nie masz czym się martwić, a kartą się nie przejmuj bo to jest mały piecyk Centralnego Ogrzewania :stuck_out_tongue: Możesz ew. przedmuchać ją.

Miałem ta kartę niedawno(sprzedałem)w idle tak jak piszesz a w stresie miała max 67stopni i to jest prawidłowa temperatura dla niej pod obciążeniem a procek to nie wiem… 8)

super temperatura - nie ma czym się martwić.

W stresie karta 65 procesor 42 stopnie.

E Diabloo jaką pastę masz na procku i jakiego Coolera ? :smiley: Bo ja 42 stopnie to mam w spoczynku :smiley:

I to ma być powód do zmartwień? Te Radki podchodzą i pod 100 stopni pod obciążeniem a proca masz wręcz zimnego :stuck_out_tongue:

Arctic Silver 5 - box :slight_smile: (E4400@2666 +Gainward GT240 GS 1GB GDDR5 +15%)

temperatura.jpg

Stres - Battlefield 3 :

btf3.JPG

Temperatura :

tempbf3.JPG

Większych temperatur niż 45 procesor i karta 66 nie doświadczyłem czyli jest ok :wink: