The Sims 2 - DirectX 9.0c Error

Hej wszystkim!

Jestem nowy na forum, wiec jesli cos jest nie tak to sorki z gory :slight_smile:

(Na wstepie powiem, ze nie posiadam polskiego jezyka w moim OS wiec sorki)


Ok, siostra od jakiegos czasu meczy mnie z tym ze chce pograc w The Sims 2. Jednego dnia jak poszla do kolezanki to chcialem jej zrobic niespodzianke i kupilem jej The Sims 2 Complete

Po instalacji The Sims 2 chcialem uruchomic gre lecz wyskakuje mi wszystkim znany problem z DirectX 9.0c:

Mianowicie:

"Nie znaleziono karty graficznej pracujacej w standardzie DirectX 9.0c! Sprawdz, czy masz karte graficzna zgodna z DirectX 9.0c i zainstalowane najnowsze wersje sterownikow oferowane producenta karty. Aplikacja zostanie zamknieta"

Czytalem na wielu forach o tym problemie i odrazu uprzedze was z pytaniamy o moj piecyk.

Procesor: Intel Celeron ® - 3.20GhZ

HDD: 2Tb

Ram: 2GB

Karta Dzwiekowa integrowana - 2.1

Karta Graficzna Integrowana - ViA S3G UniChrome 64Mb (Nie uzywana, bo mam podpieta porzadna karte teraz)

Karta Graficzna: ATI Radeon 9600 Series 128Mb

OS: Windows XP Pro - 32bit SP3

DirectX 9.0c

Dziwne jest to, ze gram bez problemu w CoD4 Multiplayer a nie moge odpalic The Sims 2

w dxdiag pokazuje ze mam:

  • DirectX 9.0c

  • DirectDraw Acceleration Wlaczone

  • Direct3D Acceletration Wlaczone

  • AGP Texture Acceleration Wlaczone

Znam sie na PC ale tak porabanego problemu nie mialem. Dodam, ze mam zainstalowane sterowniki do Radeona (Katalizator) lecz nie zainstalowalem sterownikow do AGP karty

Ostatnia rzecz to-to ze przed FormAtem systemu gra dzialala na Integrowanej karcie a teraz nie chce mi ona odpalic.

Bardzo bym prosil o pomoc. Z gory dziekuje

Pozdrawiam

FuSioN

Musisz zainstalować sterowniki od karty graficznej stąd: STEROWNIKI. Wybierasz Desktop graphics, Radeon 9xxx Series, Radeon 9600 Series oraz na końcu posiadany system. Po kliknięciu masz na dole przycisk Download.

Ok dzieki za rade sprobuje tego za chwilke i napisze czy dziala :slight_smile:

– Dalej nie dziala –

Odinstaluj wszelkie oprogramowanie do kart graficznych z poziomu panela sterowania , później przejdź do menedżera urządzeń i odinstaluj sterowniki od tej karty Radeon i jeżeli jest tam, widoczna nadal ta karta z integrowana to ją wyłącz , po tym wszystkim przeczyść rejestr CCleanerem i zainstaluj te sterowniki http://www.omegadrivers.net/index.php?o … &Itemid=54

Ok sprawdze za chwilke i zobacze rezultat :slight_smile:

Dodane 29.07.2010 (Cz) 17:35

Zainstalowalem ale dalej ten sam blad.

Kurcze no nie wierze w to. Gram w CoD’a i inne fajne gierki a The Sims 2 nie moge odpalic.

Po zmianie sterowników do grafiki jeżeli występują problemy przydałoby się przeinstalować grę.

Przeinstalowalem i dalej nie dziala. Ciagle ten sam blad. Ja nie wytrzymam.

Odinstaluj znowu te sterowniki , ale teraz tylko przez menedżer urządzeń i zobacz te http://www.softwarepatch.pl/plik/8955/5 … 00-41.html , wydaje mi się że trzeba rozwiązania szukać jak na razie w samych sterownikach. :wink:

Albo pobierz najnowszego direct 9.0 c jest z czerwca 2010 ja też Mialem podobny problem i to akurat pomogło też mam xp tyle że sp2 ale jest dobrze po zainstalowaniu nowego directa już się nie czepia.Jak to nie wypali to nie mam pojęcia jak pomóc spróbuj nowego directa 9.0c i zobaczysz czy dało efekt.U mnie dało.