Tło pod ikonami, jak usunąć

dzisiaj mam same problemy z kompem, wyskoczyło mi coś takiego:

http://images3.fotosik.pl/9/o1cer49i6p9a4kjy.jpg

co mam zrobić żeby tego dziadostwa sie pozbyć?

prawoklik na pulpicie i odfajkuj “zablokuj elementy”

PPM Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Wydajność >> Ustawienia >> Efekty wizualne

I zaznacz opcję Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu.

Prawy przycisk na ikonkę Mój>>>komputerWłaściwości>>>Zakładka>>>Zaawansowane>>>Wydajność i kliknij Ustawienia i Użyj cieni dla etykiet ikon

Jak to nie pomoże zób tak, ptwórz notatnik i wklej:

Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij podwójnie zrobiony plik i potwierdź >>> reset kompa

Po tym, jeśli jeszcze nie zadziała, proszę się upewnić iż jest:

prawy klik na Pulpit >>> Właściwości >>> Pulpit >>> Dostosuj Pulpit >>> Sieć Web >>> odznaczona opcja Blokuj elementy pulpitu

dziękuje wam pomogła porada

, reszty nie sprawdzałem

ja też mam taki sam problem jak kolega aero i mi żaden ze sposobów podanych wyżej nie działa :confused: nie da sie inaczej ?

PPM Mój Komputer >> Właściwości >>Pulpit>> Dostosuj pulpit>>Sieć web-odznacz wszystko. Możesz zostawić tylko “moja bieżąca strona główna” resztę usuń.

we właściwościach mojego komputera mi nie działa

to zresztą też:

jest jakiś inny sposób? bo jak naraazie żaden mi nie działa :frowning:

Czasem pomaga zmiana konta użytkownika tzn. utworzenie nowego i usunięcie starego ale nie zawsze albo na krótką metę bo po pewnym czasie problem może się powtarzać , a powodem przeważnie jest zabawa programami " upiększającymi " konfigurującymi system np. tuneUp2006 itp., a także wszystkie nakładki typu " vista pack " robią zmiany

i w większości przypadków trudno jest akurat ten punkt cofnąć " tło pod ikonami " przerabiałem wszystkie metody usunięcia tła i nic nie dawały , tak więc jeżeli zamierzasz się bawić systemem to bądź przygotowany na formatowanie dysku , albo jak jesteś bardziej rozsądny to wcześniej zrobisz kopię sprawnego systemu i przy kłopotach będziesz mógł go przywrócić bez potrzeby instalacji systemu i programów od nowa , za pomocą systemowego odzyskiwania kopi bezpieczeństwa trwa to około 45 min oczywiście w systemie windows xp pro.

Miałem podobny problem i również nic nie pomagało :shock:

,ale…

pomogł mi program o nazwie Hook ( znajdziesz go w :google:

program o nazwie Hook też dużo nie zdziałał w moim przypadku… po pierwsze nie chciał sie na początku włączyć przez Total Comandera udało mi się go uruchomić wchodząc w mój komputer… i to tez tylko raz za drugim razem już go uruchomić nie mogłem, ani w TC ani w mój komputer. Gdy włączyłem go, poprawiłem sobie te ikonki, ale tez tylko na chwile… potem znowu coś powciskałem w tym programie i dupa! przestało działać i nadal mam beznadziejny cień, chciałem sobie jeszcze zmienić nazwe startu przez ten program… ale nic nie dało tylko mi sie pasek startu popsuł i go naprawić nie mogłem, ale z pasiem startowym już jest spoko :[

istnieje jeszcze jakaś możliwość ?

Złączono Posta : 09.09.2006 (Sob) 16:15

żeczywiście nikt nie wie jak to naprawić ? czy może się nie da ?