Toshiba a300d grzeje działa na max częstorliwości procesora

Witam

Mam Toshibe A300D-126 z AMD Turion 64 X2 TL-62 na pokładzie i niestety już od pewnego czasu mam problem z temperaturą, a mianowicie procesor działa na maksymalnej częstotliwości czyli 2.1GHz i trzyma non stop 75 stopni, wiem że większość procesorów ma takie coś ze spada taktowanie jeżeli procesor nie jest wykorzystywany. Nie ważne czy jest w spoczynku czy coś na nim robię. Sterowniki mam wszystkie zainstalowane tzn nie mam żadnych nieznanych urządzeń w urządzeniach. Aktualnie mam windowsa XP sp3. Dodam jeszcze, że czyściłem go i wymieniłem pastę termo-przewodzącą i przez chwilę był spokój. Ale znów sie grzeje. Pytanie do was co jest nie tak ?? Czy brakuje mi jakiegoś programu ?? czy może jakieś ustawienie w biosie czy moze procesor niestety jest uszkodzony i muszę go wymienić ?? i jak już bede go musiał wymienić to czy musi być ten sam model czy może być wyższy lub niższy ??

Proszę o pomoc

Ile dodałeś pasty na procesorze ?

no na tą wypolerowaną powierzchnie takie małe ziarnko tak ze jak docisnąłem radiator to nie było nadmiaru no moze troszeczkę to go wytarłem wykałaczką :wink:

Patrzyłeś czy wentylator dobrze pracuję ?

Ustaw plan zasilania na oszczędzanie energii i daj znać :wink:

Może jeden z zaczepów coolera się odczepił i nie przylega solidnie ?