TP - zawieszenie numeru telefonu

Witam :smiley:

chciałem zrezygnować całkowicie z numeru telefonu i płacić 29zł za utrzymanie łącza w TP ale pracownik w salonie namówił mnie za zawieszenie numeru na 12 miesięcy, działa to ponoś na tej samej zasadzie nie ma połączeń przychodzących i wychodzących i płaci się miesięcznie 21zł.

Zmiana wejdzie dopiero w życie 1 czerwca.

A teraz mam pytanie:

  • jaki będzie sygnał jak ktoś będzie do mnie dzwonił na zawieszony numer? będzie normalny sygnał taki że czeka się na odebranie czy nie ma takiego numeru?

  • zależy mi żeby był to komunikat "nie ma takiego numeru"

Abonent czasowo wyłączony :smiley:

hm… a wie ktoś gdzie tu jest haczyk? bo jakoś nie bardzo wierzę w dobrą wolę Tp, która chce swoim abonentom ulżyć w opłatach :wink: co oni Jesus Chrystus i cuda robią ;> ??

Witam,ja rowniez posiadam Neo i mam numer zawieszony. Telefon mozna zawiesic na ile chcesz,tyle ze przynajmniej przez 1 miesiac w roku musi byc aktywny-domyslnie w styczniu,a od lutego od nowa zawieszam. Mam tak juz od 3 lat i jakos nie widze w tym haczykow. Telefonu stacjonarnego nie potrzebuje bo kazdy ma komorke,a 21 zl za zawieszenie to nie 50 jak za normalny abonament telefoniczny:)

Ta z tym, że najniższy abonament w tp to 28zł. A można wtedy odbierać i wykonywać połączenia ;]

Tyle ze na tym abonamencie nie mozna miec neta;] Musisz miec wykupiony pakiet socjalny ktory kosztuje cos kolo 50 zl;]

A z tym to się nie orientuje nigdy nie miałem neo ;]

Okej, czyli w moim przypadku raz do roku będę musiał pamiętać o tym aby znowu zawiesić na nowo numer telefonu i zapłacić najniższy abonamet czyli te 50 zł?

Hm… dla 58 zł oszczędności w skali roku (pod warunkiem, że będzie się o tym pamiętało) chyba nie ma co się spuszczać :stuck_out_tongue_winking_eye: dzięki za info… ciekawe tylko dlaczego nikt w tp nie mówi o tym , że po roku trzeba zapłacić, a później zawiesić jeszcze raz :slight_smile: i chyba właśnie tu jest haczyk… jak podpiszesz umowę na 2 lata i po roku człowiek zapomni to płaci abonament jak Pan Bóg przykazał a z telefonu nie korzysta bo nie ma :wink:

Dokladnie tak, jeden miesiac w roku telefon musi byc aktywny:)

58 zł? Skad wziąłes te obliczenia?:X Co miesiac zamiast 50 zl placisz tylko te 21 za zawieszenie wiec to wychodzi o wiele wiecej niz 58…

Wytłumacze to jeszcze raz. Jezeli masz umowe na 2 lata to robisz to samo,tylko ze po prostu od nowego roku musisz im to zglosic ze nadal chcesz miec zawieszony telefon i to wszystko,zamiast normalnego abonamentu bedziesz placil 21 zl. Według moich obliczen rocznie zaoszczedza sie okolo 300 zł ( nie wiem ile dokladnie kosztuje pakiet socjalny).

więc całkiem sporo.

A czy z tego rozwiązania może skorzystać każdy kto ma tylko Neostradę?

Każdy z Neostrada i bez Neostrady :slight_smile: