Tryb szerokości kanału wifi

Witam posiadam router netia spot jak najlepiej ustawić tryb szerokości kanału wifi 20 mhz czy 40 mhz bo w trybie dualnym 20/40 mhz pogarsza mi się zasięg i net czasem na wifi znika więc go nie będę ustawiać więcej na tym routerze

Używam 3 laptopów które obsługują:

-n do 65 mb/s

-n do 150 mb/s

-g do 54 mb/s

+telefon do 65 mb/s

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Ps. jeśli ma to jakieś znaczenie to wokół mnie są sieci o kanałach:2x11,2x10,1

ja zmieniłem tak jak mi doradzono na tym forum na kanał 5 z auto które dawało 11

Włączenie szerokiego kanału transmisji /40 MHZ/ może zwiększyć ogólną przepustowość sieci bezprzewodowej, ale w niektórych przypadkach może spowodować zmniejszenie stabilności działania tej sieci. Kanału normalnego 20 MHZ najlepiej używać w miejscu z dużą ilością aktywnych sieci bezprzewodowych. Ja w domu mam ustawione na 40 MHZ i mam komputer stacjonarny + dwa laptopy pracujące w sieci bezprzewodowej i wszystko działa dobrze. A tobie co szkodzi przetestować oba kanały? Czynność prosta, bezkonfliktowa i bez dopytywania się na forum.

Na obu działa dobrze po prostu chcę dowiedzieć się jak myślą inni :),to zostawię na 40 mhz a jak będą problemy to zmienię na 20 :P,najchętniej bym ustawił 2 ale z powodu problemów nie mogę tak mieć,to jest wina chyba oprogramowania routera bo już na 2 takim samym tak jest :)+ problem występuje z internetem kiedy ustawię sieć b/g/n to mam g/n ale i tak starczy bo nie mam żadnych komputerów z b i do tego to stary standard i pewnie mało co kto ma jeśli by ktoś przyszedł do mnie z laptopem ;p

Po co ustawiasz szerokość 40 MHz, skoro twój sprzęt obsługuje do 150 Mbps? Przecież do 150 Mbps jest 20 MHz, a powyżej tej przepustowości 40 MHz.

No 20 MHZ jest stabilniejsze, ale jak 40 MHZ działa dobrze to spokojnie można ustawić tę wartość

To zobaczę jak to będzie na razie jest wszystko ok:)

Edit

Były problemy i zmieniłem na 20 mhz nie wiem czemu ale zasięg pokazuje w laptopie pełny a w którymś momencie błąd sieci i trzeba diagnozować połączenie,to pewnie wina tego routera,za jakiś czas jak będzie mnie stać kupię tp linka i pewnie będzie lepiej,co dziwne net działa zawsze normalnie w tym pokoju co jest router.

Mieszkasz w prywatnym domu na wsi, czy w domu w mieście czy w bloku? Problemem pasma 40 Mhz może być obecność innych sieci w twoim rejonie, dlatego w tym wypadku lepiej ustawić na 20 Mhz. Komputer nie wykrywa ci obecności innych sieci?

W prywatnym domu w mieście,wokół siebie mam trochę sieci.

No, jak mieszkasz w mieście, to sieci się kłębią, to raczej musisz wybrać pasmo 20 Mhz. No i widzisz, przetestowałeś kanały i masz najlepsze rozwiązanie :):):slight_smile:

3maj się i życzę powodzenia :slight_smile: