Twierdza Krzyżowiec przez GameSpy

Witam!

Mam pewien problem z grą przez neta, a mianowicie z Twierdzą Krzyżowiec. Gdy wchodzę na serwer przez GameSpy Arcade (v2.0), gra się włącza i wyskakuje mi: “Oczekiwanie na hosta” i nic się nie dzieje. Pisałem już do supporteru GameSpy i mi pisali że może mam źle skonfigurowanego Firewalla, ale zbytnio nie umiem angielskiego :frowning: Co mam zrobić? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam, matief

PS: mam orginalną Twierdze Krzyżowiec Warchest (v1.1)

Jakiego masz firewalla? Możliwe, że to nie wina źle skonfigurowanego firewalla tylko administrator Twojej sieci ma zablokowane porty TCP/UDP na których pracuje gamespy… Bo właśnie zdarza się tak, że administratorzy bolkują konkretne zakresy portów żeby nie obciążać im łącza grami sieciowymi…

piczer , a jak sprawdzić jakiego mam firewalla?

a Ty nie instalowałeś żadnego?

Jak instalowałem SP2 to od tego momentu go mam.

Ktoś pomoże?

Hmm… Nie wydaje mi się, żeby zapora od sp2 blokowała. Wejdź w start->uruchom->cmd, wciśnij enter i wpisz ipconfig i napisz jaki masz adres ip…

piczer , adres ip to 192.168.1.10… Chyba że chcesz maskę podsieci albo bramę domyślną to ci mogę podać

No to wszystko jasne…Jesteś podłączony pod sieć poprzez router… Więc tak jak pisałem najprawdopodobniej przyczyną i aby umożliwić łączność należy przekierować na routerze porty TCP/UDP, albo wykupić od dostawcy publiczne ip…

piczer , a jak przekierować porty? Da się to zrobić samemu?

Jeżeli masz router w domu to tak… Podaj firmę i model routera…

piczer , chyba to będzie to: SAGEM LIVEBOX F@st 3202 TP

Tak, to chyba to :slight_smile:

Postaram się poszukać instrukcję jak to zrobić. Jeszcze musisz się dowiedzieć z jakiego portu korzysta program. Aby to sprawdzić pokop ustawieniach programu, a jak nie to napisz do supportu :slight_smile:

Dodane 07.03.2009 (So) 23:33

No to teraz powinno być z górki. :slight_smile: Mam instrukcję: http://www.portforward.com/english/rout … 02/VNC.htm Aby dostać się do panelu administracyjnego livebox’a, otwierasz przeglądarkę(np. internet explorer) i pasek adresu wpisujesz adres ip livebox’a. Jeżeli nie wiesz jaki ma ip to można sprawdzić. Aby to uczynić uruchamiasz tak jak pisałem wcześniej cmd i wpisujesz ipconfig i brama domyślna to adres ip routera. Dalej postępujesz tak jak na screenach na stronie. :)Login i hasło to admin…

piczer , a co trzba wpisać w pole Lokalny adres IP?

beztytuufjj.png

tu masz przetłumaczoną strone - http://translate.google.pl/translate?prev=hphl=plu=http%3A%2F%2Fwww.portforward.com%2Fenglish%2Frouters%2Fport_forwarding%2FSagem%2FLiveboxTP-Fast3202%2FVNC.htmsl=autotl=pl

Dodane 08.03.2009 (N) 10:56

I jaki wybrać protokół? Bo do wyboru są 2.

Dodane 08.03.2009 (N) 11:42

Jeszcze znalazłem taki temat:

http://support.gamespyarcade.com/ics/support/default.asp?deptID=3235 - ARCADE: Configuring Firewalls and routers - 7. WindowsXP Service Pack 2

Może to ma jakiś związek.

Nie tak… Źle mnie zrozumiałeś. Ty nie masz wklepać tego co jest na screenie bo to jest przykład… Co do tego linku do supportu ma to związek, gdyż masz tam napisane jak sprawdzić jakie porty masz przekierować… Robisz tak: wciskasz jednocześnie ctrl+alt+delete, przechodzisz na zakładkę procesy. Teraz wchodzisz w widok->wybierz kolumny->pid(identyfikator procesów). Teraz uruchamiasz gamespy przełączasz się na menedżer zadań wciśkając jednocześnie bodajże alt+tab i wciskasz dotąd aż będziesz miał dodświetloną ikonkę komputera i będzie pisało menedżer zadań i wtedy puszczasz klawisze. Teraz odzukujesz game spy na liście procesów(ma on nazwę BF1942.EXE) i sprawdzasz jaki ma pid. teraz uruchamiasz cmd(dla przypomnienia start->uruchom wpisujesz cmd i enter) i wpisujesz komendę netstat -o -a i odzukujesz na liście pid a następnie odczytujesz port. Dla przykładu jeżeli gamespy arcade ma pid 4890 i cmd wyświetli dla pidu 4890 port 870 to wtedy w live boxie przekierowujesz port 870 TCP/UDP. Co to Twojego pytania to w adres lokalny wpisujesz ip komputera dla którego chcesz przekierować porty a nazwa serwera przypuszczam, że może być dowolna…

piczer , coś jest nie tak :frowning: Po pierwsze mam nazwę w procesach GameSpy to: Aphex.exe i przedtem miałem PID 3700 a teraz mam 588… Nie wiem co jest grane. Nadal mi pisze “Oczekiwanie na hosta” i nic się nie dzieje.

Pomóżcie!

Dodane 08.03.2009 (N) 15:19

OK wszystko gra… Wpisałem 7 tych portów ale działa :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam, matief

Jakby Ci przestało działać to wtedy sprawdzisz sobie tylko czy livebox przypadkiem nie przydzielił komputerowi innego adresu ip. Albo najlepiej będzie jak przekierujesz sobie porty dla dla trech adresów. Czyli jeżeli komputer na którym grasz ma ip 192.168.1.10 to przekieruj jeszcze porty dla 192.168.1.11 i 192.168.1.12…

No ale w sumie działa. Tylko liter nie czyta w grze i nie każdy serwer chodzi ale git jest :slight_smile:

Napisz dokładnie co do tych serwerów które nie działają i liter. Może te problemy też da radę rozwiązać…

piczer , co do tych które nie działają, to są takie, na które jak wejdę pisze tak jak przed przekierowaniem portów “Oczekiwanie na hosta”. A jak wejde na jakiś serwer (80% na które uda mi się wejść) to nie czyta mi znaków tylko takie kreseczki są (|||||||) i nieraz na końcu jakaś litera (np. przy nickach, nazwach mapy, chat itp.)

Hmm… no to już nie wiem co może być…