Tworzenie domowej sieci LAN

Witam

Postanowiłem stworzyć małą sieć LAN w domu (3 komputery) i podłączyć ją do internetu. Mam kilka pytań związanych z tym problemem:

  1. Jaki Switch wybrać (nie większy niż 4-portowy) / Cena do około 300 zł

  2. jaki rodzaj kabli wybrać (zależy mi na najlepszej jakości przesyłu danych. Czy kat. 6 nie będzie przesadą?) / Cena do 100 zł / 50m

  3. Sposób konfiguracji router-a na łączu Neostrada 2048MB

proponuje żebyś kupił sobie bieżący nr. PC Format 1/2008 (6,50 )jest tam wszystko opisane o sieci w domu …pozdrawiam

jak kupisz router (polecam linksys)nie musisz kupowac swicha muśle że zwykły kabel starczy do domu nie ma co przepłacac a na stronie dobreprogramy masz dobra demonstracje

Witam

Ad.1 Co do routera /piszesz błędnie switch ale rozumiem że chodzi o router/ w cenie ok 300 zł Kupisz Router firmy 3com np 3Com OfficeConnect Wireless /54 Mbit/ cena 320 zł - najlepszy router za “normalne” pieniądze, olbrzymie możliwości konfiguracji, bardzo dobry firewall i niezawodność której nie dostarczy Ci żaden z popularnych routerów Linksysa Dlinka czy innych producentów.

Ad.2 przewód cat. 6 raczej nie przyda Ci się w ogóle ponieważ żaden router w cenie do 300 zł nie obsługuje transmisji Gigabitowej więc nie będzie wykorzystany. Wystarczy przewód UTP cat.5 jeśłi chcesz mieć dobrą jakość polecam np MADEX

Ad.3 Co do konfiguracji każdy router ma inny panel administracyjny ciężko jest opisać to “ogólnie”