Tworzenie sieci w domu, problem z komputerem

Witam,

mam takie pytanie:

jestem użytkownikiem chello, wg umowy mogę go podzielić w domu na 3 komputery… mam już podłączone dwa i z trzecim jest problem tz pewnie nie wiem do końca co robię źle, a mianowicie za modemem kablowym(tym który dzierżawię od dostawcy) postawiłem router wi-fi d-link’a dwa kompy to laptopy z wbudowanymi sieciówkami a trzeci to stacjonarny pecet z kartą sieciową na PCI, niestety nie mam możliwośći połączenia go kablem z routerem więc zrobiłem tak: podłączyłem do karty sieciowej acces point’a też d-link’a i ustawiłem go jako Wireless Client , no właśnie i nie wiem czy jest dobrze? bo nie działa…

czy w ogóle mogę tak zrobić czy to że nie działą to kwestia ustawień? ma ktoś jakiś pomysł?

oczywiście ustawienia zabezpieczeń są ok,

na stacjonarnym kompie jest zainstalowany system XP reszta to vista

z góry dzięki za odpowiedź

SiGGiS

Tu masz wszystko o podziale chello: chello - UPC - Instalacja i udostępnianie łącza

Ja ze swoim routerm podłączonym w celu dzielenia łącza też swego czasu się naużerałem aby dzielił łącze po LANie kablowym i bezprzewodowym. Miałem troche inną sytuację niż ty bo moj router to Linksys. Poszukaj opcji filtracji adresów MAC (też w dziale WiFi konfiguracji routera) i dodaj MAC adres karty sieciowej swojego laptopa jako uprawniony do korzystania z połączenia. Rozumiem że jak skonfigurować szyfrowanie i DHCPa już wiesz (?). Poza tym (to chyba najważniejsze właściwie) ja jeszcze musiałem w konfiguracji ogónej routera wybrać funkcję ROUTER lub GATEWAY. Ustawiłem GATEWAY dla interfejsów LAN & Wireless.

Ustaw posiadany AP w trybie Infrastruktura Stacji “Station-Infrastructure". W trybie “Station-Infrastructure mode”, możliwe jest, by urządzenia sieciowe uzyskały dostęp do bezprzewodowej sieci LAN za pośrednictwem Punktu Dostępowego. Jak ustawisz zatwierdzisz Aply (przynajmniej tak mam ja w Edimax" Pojawi Ci się opcja wyszukania sieci klikasz wyszukujesz sieć łączysz się z nią ok W zapisujesz zmiany na komputerze dajesz automatyczne pobieranie IP i DNS Ja mam AP śmiga doskonale służy mi jako Karta sieciowa (punkt dostępowy do łączenia się z siecią bezprzewodową). Jak na routerze masz włączone zabezpieczenia tak samo musisz je włączyć na AP w konfiguracji i wpisać hasełko. Najlepiej to zrobić tak wyłączyć na czas edukacyjnej nauki zabezpieczenia na routerze i zapisać zmiany. W konfiguracji AP ustawić “Station-Infrastructure" wyłączyć DHCP Disabled, Zabezpieczenia Disabled sieć wykryta jesteś połączony z siecią super Aply czekamy aż zapisywanie zmian i restart AP zostanie ukończony w właściwościach karty Lan na komputerze ustawiasz automatyczne pobieranie IP i DNS! I powinno działać Podaj jaki masz model tego swojego AP dokładnie zapoznaj się z instrukcja sprzętu który ja wykorzystuje.

http://www.edimax.pl/images/Image/manua … APg_PL.pdf

Założyłem ze Router ma włączony serwer DHCP i automatycznie przydziela IP komputerom w sieci Wtedy w ustawieniach karty sieciowej Lan do której podłączony jest AP ustawiasz automatyczne pobieranie IP i DNS gdy router ma wyłączony serwer DHCP i na tych 2 pozostałych komputerach masz wpisane statyczne adresy IP i DNS na tym komputerze w właściwościach karty sieciowej tez musisz wpisać takie same ustawienia statyczne jak na tamtych dwóch poza IP które musi być różne, a adres Bramy i DNS będzie taki sam jak adres routera.

dekanet dzięki za informacje jak tylko znajdę chwile czasu to sie tym zajmę… z ciekawości bo sie wkurzylem i kupiłem kartę na wi-fi i nie ma problemu (przynajmniej na razie… tz tak myśęe :slight_smile: