Tworzenie sieci WIFI wraz z udostępnianiem łącza

Mam taki oto problem:

Mam 2 komputery: stacjonarny i laptop. Oba mają system WinXP pro SP2.

Na komputerze stacjonarnym są 2 karty sieciowe: jedna “klasyczna”, przez którą komputer jest od dłuższego czasu połączony z istniejącą już siecią; oraz druga, bezprzewodowa, którą dziś zakupiłem.

W laptopie też mam kartę sieciową bezprzewodową.

Jak stworzyć między tymi komputerami połączenie sieciowe, aby komputer stacjonarny udostępniał przez WIFI Internet dla laptopa?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Złączono Posta : 03.01.2007 (Sro) 21:21

Temat nieaktualny , sam sobie poradziłem. :slight_smile:

Napisz jak, albo temat KOSZ

Na laptopie użyłem programu Connectivity Doctor (czy coś takiego, nie mogę sprawdzić w tej chwili), na stacjonarnym - jakiś bezimienny program dołączony do karty wifi Pentagram.

W obu trzeba było ustawić typ połączenia na Ad-hoc, następnie ręcznie (domyślnie jest to generowane automatycznie) wpisałem nazwę sieci (SSID) taką samą dla obu maszyn. Podobnie z Network Key (hasłem do sieci).

Potem w ustawieniach kart sieciowych WIFI:

-na komputerze stacjonarnym IP 10.10.10.1, maska 255.255.255.0

-na laptopie IP 10.10.10.2, maska 255.255.255.0,

To wystarczy do stworzenia sieci. Aby dodatkowo udostępnić na laptopie internet, należy uzupełnić dane na laptopie (brama: 10.10.10.1, DNSy takie, jak w połączeniu z internetem na komputerze stacjonarnym) oraz we właściwościach sieci (tej pierwotnej, udostępniającej łącze dla komputera stacjonarnego) w zakładce Zaawansowane zaznaczyć opcję “Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie sieciowe tego komputera”.