UAC i zezwolenie dla konkretnych aplikacji

Witam.

Rozumiem istotę UAC, ale nie umiem ustawić, żeby konkretne aplikacje mogły się uruchamiać bez potwierdzeń. Nie chce mi się wierzyć, że UAC jest tak tragicznie zaprojektowany, że nie można zezwolić na uruchamianie bez komunikatów konkretnych aplikacji, bo takimi debilami twórcy po prostu nie możliwe żeby byli. Już milion pięćset sto dziewięćset razy potwierdzam te same aplikacje co mam w autostarcie, poratujcie proszę.

Nie ma takiej możliwości w samym UAC. Trzeba wykonać obejście http://www.techrepublic.com/blog/window-on-windows/run-uac-restricted-programs-without-the-uac-prompt/730.

UAC można wyłączyć i to mi najbardziej odpowiada. :slight_smile: W panelu sterowania - konta użytkowników - odznaczyć okienko przy UAC.

Zdecydowanie odradzam. Ale skoro masz to u siebie wyłączone (bo nie zależy Ci na wyższym poziomie bezpieczeństwa) to przecież równie dobrze możesz zalogować się na konto superadministratora (konto to jest domyślnie ukryte) i na nim pracować.

Nie napisałeś jaki system masz.

“Nie chce mi się wierzyć, że UAC jest tak tragicznie zaprojektowany, że nie można zezwolić na uruchamianie bez komunikatów konkretnych aplikacji, bo takimi debilami twórcy po prostu nie możliwe żeby byli. Już milion pięćset sto dziewięćset razy potwierdzam te same aplikacje co mam w autostarcie, poratujcie proszę.”

Wiem co czujesz. Ja dla swojej Visty używam Norton UAC Tool, który ratuje sytuację:

http://us.norton.com/theme.jsp?themeid= … epthpath=0

@Kamil™

Ma Win7 :slight_smile: Spójrz na nazwę działu, w którym umieścił temat. Zresztą, czy by to była Vista, czy 7 na jedno wychodzi.

Po tym jak napisałeś o tej aplikacji przypomniało mi się, że kiedyś już był taki topic: http://forum.dobreprogramy.pl/uac-upierdliwe-prosby-zezwolenie-t415206.html. Przynajmniej teraz już wiem, że ta aplikacja działa, ale ponownie przypominam, że trzeba pamiętać o tym:

“Ma Win7 :slight_smile: Spójrz na nazwę działu, w którym umieścił temat”

Spoko, rozpędziłem się :slight_smile:

Z tym Norton UAC jako spyware to lekko przesadziłeś moim zdaniem, zważywszy, ile sam Microsoft wie o aplikacjach itp. gdy np wysyłamy raporty błędów;)

Jak ktoś by miał się tak przejmować, to lepiej niech wyłączy UAC, automatyczne aktualizacje, a najlepiej dostęp do neta :slight_smile:

Ja używam i nie mam z tym problemów, jak robi jakieś whitelisty niech robi, jaki problem :slight_smile:

Co wykryje? Że używam Ccleanera co parę dni? że odpalam taki czy inny program? :slight_smile: Nie popadajmy w paranoję, ale dobrze znać licencję :slight_smile:

Pozdrawiam i widzę, że znałeś też ten programik:)

Tzn. nie mówię, żeby nie używać. Po prostu warto wiedzieć, że takie coś jest. Gdybym tego nie przeczytał i nagle po zainstalowaniu firewall pokazałby mi, że ta aplikacja próbuje się połączyć z internetem, to generalnie byłbym trochę zdziwiony. A tak przynajmniej wiadomo o co chodzi.

PS Program nie tyle znałem, co kiedyś wyczytałem, że takie coś jest. Sam tego nigdy nie używałem. Teraz przynajmniej wiem, że to działa. Na pewno jest to wygodniejsze niż ręczne tworzenie osobnych wpisów dla każdej aplikacji w harmonogramie zadań. Teoretycznie możnaby pokombinować i przygotować jakiś skrypt, który zautomatyzowałby tą czynność, ale po co skoro jest gotowe narzędzie? :slight_smile:

Zgadza się:)

Swoją drogą ciekawe czy autor wątku skorzysta z jakiejś porady. “Uwielbiam” jak usiłujesz komuś pomóc, a ten się nawet nie odezwie czy działa, czy nie, może nawet nie czyta … :]

Pozdrawiam

Czyta czyta i najbardziej podoba mi się pomysł z tym symantec. Sam trochę poszukałem, bogatszy o doświadczenia z forum i opinie i znalazłęm coś takiego http://www.softpedia.com/get/Security/F … ment.shtml Sam program wydaje się rewelacyjny ale nie znam producenta i to mnie martwii. Słyszeliście o tym programie?

Ja nie słyszałem. Użyj tego Norton UAC Tool i nie kombinuj.

Nie mogę zainstalować, jakiś error pod koniec wyskakuje. To chyba tylko pod viste :confused:

Ah to mój błąd w takim razie. Byłem przekonany, że bez problemu ruszy to pod 7. Najwyraźniej muszą być znaczące różnice w implementacji UAC na Vista i 7. No to pozostaje Ci ten sposób, który podałem w pierwszym linku. On już raczej powinien zadziałać.

EDIT: Sposób z harmonogramem zadań na bank działa, bo przed chwilą sprawdziłem. Nie jest to może zbyt wygodne, ale przynajmniej coś da się z tym UAC zrobić. Może jak będę miał chwilę to pomyślę nad tym skryptem. Jakbyś znalazł jakiś fajny program to daj znać.

Szkoda, że nie działa…

Na Viście działa tak jak sobie wyobrażasz HolyCrom, jestem zadowolony.

Pozdrawiam

Właśnie dziwi mnie, że standardowo nie ma takiej opcji w tym UAC. Jak nie było w czystym systemie Vista, to powinno być w SP kolejnych a już tym bardziej z kolejnej edycji systemu. Tak czy inaczej dziękuję za waszą pomoc, sam bym sobie z tym nie poradził. :smiley:

Napisałem program, który wykonuje wszystkie czynności opisane w podanym przeze mnie wcześniej linku. Wystarczy, że podasz ścieżkę do pliku, a on utworzy odpowiednie zadanie w harmonogramie zadań oraz odpowiedni skrót na pulpicie. Te dodatkowe parametry, które można konfigurować w okienku, możesz ustawić, ale nie musisz. U siebie program testowałem i działa bez zarzutu (Win7 32bit SP1). Jakby coś u Ciebie nie działało to daj znać to wówczas poprawię, ale raczej powinno być OK.

http://rapidshare.com/files/455685334/Bypass_UAC.zip

bypassuac.th.png

Jak zauważysz program wymaga uprawnień administracyjnych do działania. Wynika to z tego, że odpala dwa programy w wierszu poleceń - schtasks oraz cscript. W związku z tym program ten przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla użytkowników posiadających uprawnienia administracyjne. Najlepiej rozpakuj wszystkie pliki z archiwum do jednego folderu, a następnie po pierwszym uruchomieniu tego programu utwórz właśnie dla niego skrót na pulpicie. Przynajmniej nie będziesz musiał odpalać go za każdym razem z uprawnieniami administracyjnymi, gdy będziesz chciał utworzyć skrót dla jakiegoś innego programu.

Do działania programu wymagane jest, żeby na komputerze zainstalowany był http://www.dobreprogramy.pl/NET-Framework,Program,Windows,17632.html

EDIT:

Pojawiło się kilka modyfikacji (powyższy link został zaktualizowany):

  1. Dodałem wyświetlanie zadań, które zostały utworzone w harmonogramie zadań z użyciem tego programu (do opisu każdego zadania dodaję linijkę “Created with Bypass UAC.” i dzięki niej rozróżniam, które zadania utworzone były przy użyciu tego programu).

  2. Dodałem możliwość usuwania zadań z harmonogramu zadań (usuwany jest także skrót z pulpitu).

  3. Dodałem możliwość generowania skrótów dla już istniejących zadań. Opcja ta może się przydać w sytuacji, gdy ktoś przypadkiem usunął z pulpitu skrót, który został automatycznie utworzony na pulpicie w trakcie tworzenia zadania z użyciem tego programu.

  4. Po dwukrotnym kliknięciu zadania na liście otworzy się program, który jest do niego przypisany.

Może postaraj się, żeby umieścili Twój program w dziale programu na dobreprogramy :slight_smile:

Bez przesady, to jest mały program. Poza tym musiałby wpierw być lepiej przetestowany (wydaje mi się, że powinien też działać na Windows Vista, ale żeby to sprawdzić musiałbym wpierw zainstalować ten system na maszynie wirtualnej).