Ubuntu na hp pavilion dv5

Posiadam laptop hp pavilion dv5 chcę zainstalować na nim Ubuntu ( mate ). Mam pendrive z systemem wybieram bootowanie z pendrive i nic się nie dzieje.  Płyta ( “oryginalna” ) z Ubuntu też nic nie daje. W biosie ustawione tak aby startowało z płyty i nic. 

 

Dodam że wymieniłem dysk w laptopie. Zainstalowałem tam mate przez inny sprzęt i a system i tak nie wstaje. 

Bios wygląda tak jak na zdjęciu: http://psg.i.lithium.com/t5/image/serverpage/image-id/9121iE6BAC8108C19B0F1?v=v2  

Nie ma tam opcji zdjęcia blokady bootowania.

Znalazłem starą płytę z XP efekt jest identyczny jak przy tej z Ubuntu.  

Jak zainstalować to Mate lub inny system?

Akurat mam pod ręką dv7.

Co się dzieje kiedy podczas bootowania wciśniesz [esc] a po pytaniu [f9]? masz wyświetlony pendrive?

Po wyborze pendrive co się dzieje? Podaj więcej szczegółów…

edit.

Dlaczego w biosie w opcji <boot option> masz disabled? Czyżbyś nie wybrał żadnego dysku?

@pocolog, opcja disabled nie dotyczy <boot option> tylko <action keys mode>

@pocolog pojawia się czarny ekran i nic się dalej nie dzieje.

Zdjęcie biosu jest tylko przykładem tego co widzę nie jest moim zdjęciem.

 

 

W dv5 po włączeniu walić w f9, ta seria dv to ogólnie jest poryta. MOżna jeszcze wyciągnąć dysk i zainstalować linuxa na innym urządzeniu, na 99% się podniesie.

Dysk zainstalowany na innym komputerze też nie wstaje. W f9 widzę pendrive ale jak wybieram to nic nie wstaje. 

Jesteś pewny, że dysk który podłączyłeś do laptopa jest sprawny?

Co to jest (“Płyta ( “oryginalna” ) z Ubuntu też nic nie daje”) ta oryginalna płyta Ubuntu?

Pendrive z instalatorem Ubuntu jest prawidłowo przygotowany?

Wejdź w bios w boot options, zrób zdjęcie, prześlij na imgur albo gdzie wolisz i wklej link tutaj.

Tak dysk jest sprawny na 100% testowałem go. 

 

Płyta z Ubuntu jakie kiedyś był wysyłane za free. 

 

Z tego samego pendrive zainstalowałem kilka innych laptopów i wszystko działa poprawnie.