Ubuntu nie może połączyć się z siecią WiFi

Witajcie,

zainstalowałem sobie najnowszą wersję Ubuntu obok Windowsa 7. Niestety nie mogę się połączyć z domową siecią wi-fi. Jest wykrywana, pyta o klucz, ale po wpisaniu go tylko łączy się w nieskończoność, co jakiś czas znów pytając o klucz. Moja karta sieciowa to Realtek RTL8192SE. Znalazłem informację o konieczności zainstalowania sterownika, tak też zrobiłem, niestety bez rezultatu. Korzystałem z tego tutoriala:

http://1201n.podrozomania.info/2010/03/ … sieciowej/

Nie znam się na Linuksie, więc proszę Was o pomoc. Załączam wynik sudo lshw -C network:

*-network               

   description: Wireless interface

   product: RTL8191SEvA Wireless LAN Controller

   vendor: Realtek Semiconductor Co., Ltd.

   physical id: 0

   bus info: pci@0000:07:00.0

   logical name: wlan0

   version: 10

   serial: 1c:4b:d6:6f:34:a6

   width: 32 bits

   clock: 33MHz

   capabilities: pm msi pciexpress bus_master cap_list ethernet physical wireless

   configuration: broadcast=yes driver=rtl8192se driverversion=3.2.0-23-generic firmware=N/A latency=0 link=no multicast=yes wireless=IEEE 802.11bgn

   resources: irq:18 ioport:d800(size=256) memory:fbefc000-fbefffff

*-network

   description: Ethernet interface

   product: AR8132 Fast Ethernet

   vendor: Atheros Communications Inc.

   physical id: 0

   bus info: pci@0000:09:00.0

   logical name: eth0

   version: c0

   serial: 48:5b:39:13:4f:bb

   capacity: 100Mbit/s

   width: 64 bits

   clock: 33MHz

   capabilities: pm msi pciexpress vpd bus_master cap_list ethernet physical tp 10bt 10bt-fd 100bt 100bt-fd autonegotiation

   configuration: autonegotiation=on broadcast=yes driver=atl1c driverversion=1.0.1.0-NAPI firmware=N/A latency=0 link=no multicast=yes port=twisted pair

   resources: irq:41 memory:fbfc0000-fbffffff ioport:ec00(size=128)

Czy aplikacja Dodatkowe sterowniki nie wykrywa niczego co może doinstalować?

Nie wiem jak w Ubuntu, ale w Debianie istnieje sterownik w paczce firmware-realtek.

Dodatkowe sterowniki wykrywa tylko jakieś sterowniki dla NVidii, których nota bene nie da się zainstalować.

EDIT: Poprawka, ekran Dodatkowe sterowniki wyświetla informację nie o aktualizacji, ale aktywacji sterownika NVidii. Jest informacja o tym, że sterowniki nie powinny mieć widocznego kodu źródłowego i pod spodem propozycja wyboru sterownika do aktywacji. Próba aktywacji jednak się nie udaje. Być może wymaga ona połączenia z internetem, nie wiem.

Dodane 02.08.2012 (Cz) 19:27

Szczerze mówiąc tracę cierpliwość do Ubuntu. Po jednym boocie wifi działało normalnie. Po kolejnym znów to samo, czyli nie może się połączyć.

Dodatkowo niby zainstalowałem te sterowniki dla NVidii (wtedy kiedy udało mi się połączyć z wifi), a i tak w Szczegółach systemu widać “Grafika: nieznany”. No i zamula mi ten system.

  1. Podaj specyfikację sprzętową.

  2. “Dodatkowo niby zainstalowałem te sterowniki dla NVidii (wtedy kiedy udało mi się połączyć z wifi), a i tak w Szczegółach systemu widać “Grafika: nieznany”.”

To normalne. Wina najprawdopodobniej sterowników nVidii, ale oprócz tego nie ma problemów.

  1. “Szczerze mówiąc tracę cierpliwość do Ubuntu. Po jednym boocie wifi działało normalnie. Po kolejnym znów to samo, czyli nie może się połączyć.”

Podaj wynik polecenia lsmod zarówno wtedy kiedy WiFi działa, jak i nie.

  1. “No i zamula mi ten system.”

??

Włączone Unity 3D?