Ubuntu i win 7 jak usunąć Ubuntu bez "naruszenia" win 7?

Witam :slight_smile:

Problem jest taki że na kompie zainstalowany jest win 7 oraz na kolejnej partycji ubuntu i ten ostatni chcę usunąć - czy da się to zrobić bezboleśnie nie naruszając win 7 ? tzn. gdybym np. usunął partycję ubuntu spod win , to czy później bez problemu uruchomię win 7 ? Czy jednak jest to wyższa “szkoła jazdy” ?

z góry dziękuję za wszelką pomoc :slight_smile:

Wyszukiwarki nie ma?

jak-usunac-ubuntu-obok-win-t465084.html

I to już nie działa linuksa.

Lepsze miejsce to dział dotyczący Windows 7, tutaj podpowiemy jak wyzbyć się Windowsa :slight_smile:

Partycję z Ubuntu można usunąć, ale chyba za pomocą np:GParted, nie z poziomu Win7.

Konsekwencją będzie konieczność przywrócenia bootloadera Win7, obecnie prawdopodobnie GRUB Ubuntu uruchamia systemy.

Z niczym się nie śpiesz, dopóki nie zrozumiesz zasad. Pisz, pytaj, ale chwilowo niczego nie usuwaj.

Dobra - wiadomo że nic pochopnie :wink: myśląc o usunięciu ubuntu spod win7 mam na mysli program Easeus partition master - pokazuje mi że moge usunąć partycje z ubuntu (ikona delete partition jest aktywna) tylko pytanie czy po takiej operacji nie “rozwali” mi bootloadera win 7?

Tak - na razie GRUB uruchamia systemy - mam do wyboru: ubuntu, memory test. coś jeszcze i na końcu win 7 :slight_smile:

tak to graficznie wygląda w EPM :slight_smile:

bez_tytulu_916_min.png

Ech tyle razy już było. Ale mam miękkie serce :wink: . Podam Ci mój sposób gdzie po tych zabiegach nie mam żadnych problemów . Na początek proszę ściągnąć supergrub, jest w iso i trzeba wypalić płytkę. Zawsze się może przydać gdy znów najdzie Cię ochota na ponowną instalację linuksa i … deinstalację ( ma więcej ciekawych funkcji kiedyś się może przydać). Następnie jakimś narzędziem dyskowym ( Ja używam Mini tool partition wizard home edition) usuwasz partycje linuksa i formatujesz na ntsf. Wkładasz płytke z supergrubem i restartujesz kompa, w biosie ustawisz aby pierwszy startował cd. Uruchomi się wówczas supergrub i tam bodajże na ostatniej pozycji jest aby przywrócić mbr windowsa , zatwierdzasz. Wyjście z programu, restart i masz już tylko windows ![-o<