Ubuntu.com czy pl - 32 czy 64 bit?

Witajcie, tak jak w temacie jaka jest różnica między wydanie LTS z ubuntu.pl a ubuntu.com jaka wersje wybrać 64 bit czy 32 bit ??

Wersja LTS ze wszystkich źródeł jest ta sama. Przy takich parametrach polecam Lubuntu - jest lżejszy. Najlepiej 64 bitowy.

Czyli ubuntu.pl to to samo co ubuntu.com ? w ubuntu.pl nie ma dodatkowych pakietów np w 64 bitowym systemie dodatkowe skladnieki 32 bitowego by uruchamiac niektore aplikacje np steam bo mialem z tym problem.

 

Ubuntu nie podoła na tym sprzęcie do przeglądania sieci i grania w jedną grę ?

Ściągnij z oficjalnej strony poprostu. Sprzęt jest wystarczający do Ubuntu, tylko Ubuntu jest zasobożerne. Więc jak chcesz lepszej wydajności, to możesz wybrać Lubuntu.

Steam mi chodzi normalnie na 64-bitowym. Nawet ten windowsowy.

Siedziałem na windows 7 ale myślałem że ubuntu jest jak by wydajniejsze od windowsa, tak mi się przynajmniej wydaje mogę być w błędzie…

 

Nie chcę steam przez wine, tylko normalnie jedyne co trzeba dodac do ubuntu 64 to te pakiety z 32 bitowego systemu i steam dziala, ale niestety skonczyl mi sie transfer internetu i nie mam mozliwosci wyprobowania dlatego nie wiem czy po raz kolejny win 7 czy rzeczywiscie ubuntu do tego co potrzebuje.

Ubuntu jest wydajniejsze od siódemki. Steam u mnie działa normalnie.

W jaki sposób pobrać steam w terminalu i dodać te pakiety z 32 bity co po kolei trzeba wklepac zeby wszystko działało idealnie ?

 

@Kasu.

 

Ty może masz pewnie lepszy sprzęt niż ja to może nie masz problemu a ja moge go mieć.

Ściągnij program Synaptic, jeśli go nie masz. Wyszukujesz Steam i na liście powinien być steam:i386. Zaznaczasz i klikasz zastosuj. Powinien pobrać jego i potrzebne biblioteki.

Więc tak: (sprawdziłem)

 

Windows 7

 

-Gra mimo najniższych ustawień potrafiła się zaciąć

-W menu częste zwiechy

-Ciągłe syfy aktualizacje trwające wieczność

Antywirusy i inne procesy w tle które masakrowały ram.

 

 

Po instalacji Ubuntu

 

-Gra działa na najwyższych ustawieniach bez zacięcia…

-Aktualizacje trwają moment

 

Jestem po prostu w szoku tej przepaści… jak ubuntu zmieniło moje myślenie… i zabawe

Sterowniki dla Linuksa od NVidii są dobrej jakości. Porównywalne lub nawet lepsze od tego, co oferują sterowniki Windowsowe(w przypadku kart ATI i Intela jest gorzej). Natomiast Linux jest znacznie szybszy w innych dziedzinach - ma choćby szybszy stos sieciowy i firewalla wbudowanego w jądro.

Teraz wypróbowałem windowsa 8, wersja testowa i bije wszystko na głowe… 300fps w cs go na takim sprzęcie ? nie realne a jednak

W rozdzielczości 800x600? Inaczej nie jest to realnie i zwyczajnie bajdurzysz. 

Wieczorem zapodam SS z gry.

Z chwilowego 300 FPS lub anomalii w grze? Taki screen możesz komu innemu wysłać.

Nie mam powodów by kłamać…

Jak już tak latasz to polecam to:

http://www.kubuntu.org/

 

download:

http://d2p7joxp2iwff0.cloudfront.net/kubuntu-15.04-desktop-amd64.iso

 

cieszy oko, bywa sporo szybsze od ubuntu.