Uciążliwa i złośliwa zmiana wyglądu dobrychprogramów

To już nie pierwszy raz gdy mój ulubiony motyw “W chmurach” zmienia się znienacka w jakiś inny brzydki motyw reklamowy. Dziś był to Office 356. Chciałam oświadczyć, że nie kupię tego Officea nawet gdybym musiała, tylko i wyłącznie z przekory. Bardzo nie lubię, jak ktoś mi tak nachalnie coś wciska. Bardzo proszę o wzięcie pod uwagę, iż zarejestrowani użytkownicy, którzy mają już ustalony wygląd - naprawdę nie lubią gdy się go im zmienia. [-X I chyba piszę nie tylko w swoim imieniu… :wink:

Podpisuje się pod powyższym “obiema rencami” Do tego ten beznadziejny pomarańcz…

Skoro nie odpowiada wam to jaki problem? 2 kliknięcia i już jest po staremu.

Xanthia , a jak byś Ty prowadziła swój portal i dostawała za taką reklamę konkretną kasę, to też ze względu na czyjeś kaprysy też byś z niej zrezygnowała??

Tym bardziej że:

Nie róbcie problemu tam gdzie go nie ma .

Fiesta kasa kasą, można podmieniać, ale nie osobom zarejestrowanym, które mają ustalony wygląd. Ci co nie mają (mają domyślny), ok, może im się spodoba. Od kasy ważniejsi są użytkownicy… Jeszcze parę takich numerów i zaczną blokować reklamy, nie będzie wyświetleń a tym bardziej kliknięć. 2 kliknięcia to czas, który niepotrzebnie tracę, przy okazji dochodzą elementy emocjonalne. Negatywne - by rozwiać Twoje wątpliwości. Wypadało by zapytać, czy chcesz zmienić styl na “tu nazwa zarąbistej reklamy” - tak/nie/nie pytaj więcej. To się nazywa “właściwe podejście do użytkowników”. :wink:

inną sprawą jest, że ten pomarańczowy design przycina się na nowym firefoxie.

Mnie ta prawie czerwona pielucha nie przeszkadza. Sto razy lepsze to, od poprzednich pogrzebowych firanek.

Reakcja na barwy jest bardzo osobista. Niejedno forum, nawet tło ma czarne. Dopóki Nasi kolorami częstują oprawę, a nie pola tekstowe, to jest dla mnie, do przyjęcia. Ta muleta na mnie nie działa. Gdy kliknę w inny kolor, to, dopóki jestem zalogowany, wciąż wyświetla mi się wybrany kolor.

Jak zwykle staram się zachować równowagę pomiędzy tym, co bym chciał otrzymać wchodząc na Dobreprogramy, a tym co mogę za to “coś” dać.

Gdyby zastosować wszystkie życzenia (brak reklam, brak sponsorowanych artykułów, brak uciążliwej zmiany wyglądu itp.), to portal musiałby być płatny. Zdecydowana większość użytkowników, gdyby musiała płacić za dostęp do treści, to po prostu by zrezygnowała. I portal pewnie by się też nie utrzymał. Ale jest inna droga - reklamy i sponsorzy (w zamian za promocję pewnych zachowań). I to mi odpowiada, bo na DP reklamy naprawdę nie są inwazyjne. Wystarczy wejść bez adblocka na jakiś popularny portal i zobaczyć, że może być gorzej. Dużo gorzej… :wink:

Ja już lata temu przestałem blokować reklamy na DP.

I to samo jest z wyglądem. No nie ukrywam, że ulubioną moją jest klasyczna zielona i zawsze na nią zmieniam i też wolałbym, aby mi się sama nie zmieniała, zwłaszcza na jakieś obciążające komputer, ale znów - rozumiem dlaczego tak jest.

Biorąc pod uwagę jak “często” zmieniają się motywy/skórki na DP to wydaje mi się, że nie jest to aż tak uciążliwe. Fakt, że jest to jakimś tam zaskoczeniem jak wchodzisz na DP patrzysz a tu jakiś inny wygląd niż twój ulubiony i myślisz ■■■? Ale tak jak koledzy wyżej już napisali zmiana tego wyglądu to tylko dwa kliknięcia, no i portal utrzymuje się z reklam i widocznie ustalenia między portalem a sponsorami są takie a nie inne.

Chyba troszkę “sztuczny” problem.

Musicie to wstawić na pol górnej części strony? !!

Tak, mam stale wyłączone cookies i wszystko inne i nie będę ich włączał bo pasek (w domyśle unija jewro-pejs-ka) tak chce.

Potwierdzam czerwony kolor jest do bani tzn. do office 13

A czy skryptu nie można skonfigurować tak, by użytkownikowi mającemu wyłączone cookies komunikat się nie wyświetlał? Bo z tego co rozumiem, teraz takiej osobie wyświetla się za każdym razem przy wejściu na stronę, z racji braku możliwości zapisania informacji (o wilku mowa), że komunikat został już zamknięty (zaakceptowany).

@Kpc21, “tymczasowo” można zastosować u siebie coś takiego:

#cookies {display: none !important}

Wtedy nie będzie Ciebie męczył ten monit, bo z tego co zauważyłem (przynajmniej u siebie) to wyświetla się on nawet jak masz ciastka włączone (chyba że się to już poprawiło ;)).

Miałem na myśli konfigurację skryptu po stronie serwera. Wiadomo, że można zastosować user CSS, ale po co utrudniać ludziom życie?

Rozumiem, dlatego podałem tymczasowe rozwiązanie, bo jeśli jest sposób na bezbłędne określenie użytkownika bez ciastek (po ip raczej odpada, nie każdy ma stałe…), to nie wiadomo kiedy zostanie on wprowadzony. Lecz jeśli nie ma optymalnego rozwiązania, to podany sposób z css’em (choć nie jest on jedynym) zawsze można poszerzyć na inne strony, które się odwiedza.

Także zawsze jest wybór, a raczej nie każdy wie o możliwościach.

Wydaje mi się, że można sprawdzić, czy użytkownik przyjmuje ciastka. Jeśli nie, to w ogóle nie wyświetlać mu komunikatu. Mija się to z celem (jeśli ktoś wyłączył ciastka, musi być tego świadomy, bo na mnóstwie stron nie działa mu logowanie) i nie jest wymagane przez przepisy (jeśli ktoś ma wyłączone ciastka, to nic mu na komputerze nie zapisujemy).

Można ustawić swój styl ale ile razy miesiącu to można ustawiać ?

ja samym maju już 7 razy przestawiałem

dodatku większa cześć tematów graficznych wykonana na zlecenie microsoftu Polska jest beznadziejna wcale nie pasująca na portalu i na forum

z tego widzę dobreprogramy został kupione przez ms i ms robi co chce tu i ludziom na silę włazi z butami do monitora postaci reklam

to samo tyczy się google mało ze tony reklam ma dodatku włazi butami na prywatność ludzi w realach postaci google street view nie zakrywa numeru działki na zdjęciach posesji prywatnych.

Z tym, że motywy stworzone przez M$ są brzydki się nie zgodzę. Na stronie głównej używam M$ Srv 2012, a na forum “w chmurach”. Na szczęście motywy można zmieniać i każdy może mieć kto co lubi.

PS: W ciągu ostatnich ~3 miesięcy styl mojego portalu sam z siebie zmienił się 2 razy, więc chyba nie jest tak źle?

Każdy ma swój indywidualny gust, mi też nie koniecznie pasuje ten pomarańczowy Layout na blogu no ale przecierpię i będzie spokój. Chodź nie do końca powinno tak być że wciska się na siłę, ale jak na HZ mają być jakieś wypaśne bajery to wolę żeby ta skórka została(w końcu MS daję na każdy zlot kasę) a HZ odbędzie się na jeszcze wyższym poziomie :slight_smile: