Uciążliwy problem z przeglądarkami

Witam.

Od jakiegoś czasu tj.m/w od miesiąca nęka mnie co kilka dni problem z internetem. Przez kilka dni wszystko pięknie działa,aż tu nagle wszystkie trzy przeglądarki zaczynają wariować.Otwierają przypadkowe strony,lub pokazują że dany adres nie istnieje.Najciekawsza z tego wszystkiego jest informacja pokazująca się w lewym górnym rogu okna przeglądarki,a brzmi " I’m alive".Całe okno jest białe tylko z tym napisem.Jest on wyświetlany naprzemiennie z innymi bzdurami.nadmienię że przez Https problem nie istnieje.

Wszelakie poszukiwania spełzły na niczym,brak mi już pomysłów.Dodam że wyczyszczenie rejestru pomaga,wszystko wraca do normy.Niestety po kilku dniach problem wraca.Może ktoś ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić.

To na 100% jakiś typ wirusa-polecam program antywirusowy chociażby darmowy i jakiś firewall

Przeskanuj Spyware Terminator i antywirus np. Avira AntiVir.

Pozdrawiam.

Antywirus GDATA,firewall Outpost.Skanowane było na różne sposoby,nawet online.Niestety nic nie znaleziono.Zanim zwróciłem się tu o pomoc ,sam wyczerpałem swoje pomysły.

Dodam jeszcze,zapomniałem wcześniej.Kilkanaście dni temu postawiłem świeży system,myslałem że przy okazji problem zniknie.Niestety nie

Edyta

Jeszcze przeszukałem rejestr ręcznie i znalazłem coś takiego > http://img241.imageshack.us/i/obrazek1p.jpg/ .Pasuje do tej informacji.

Użyj jednego z programów Anti-malwarebytes lub Kaspersky Rescue Disk.Ten drugi program nagrywasz na płytkę i robisz bootowanie z tej płyty może to zająć sporo czasu.

Malwerbytes nic nie znajduje,zresztą jak i inne.Co do drugiej opcji to posiadam taką możliwość w GDATA.Program sam sobie robi płytkę z aktualną bazą wirusów i skanuje pod linuksem.Szczerze się przyznam że po trzech godzinach skapitulowałem ponieważ komputer był mi potrzebny.Ale chyba będę musiał to powtórzyć.Mimo wszystko dzięki za rady.

Watek założyłeś w dziale z logami ale logów nie dałeś :wink: Zrób skan i wklej linki do logu, zaraz odpowiednie osoby się nimi zajmą.

@cedar

Dział to ogólnie pojęte bezpieczeństwo ale skoro Ci na tym zależy.

http://www.wklej.org/id/105170/

Fix w HiJackThis: ( Do a system scan only -> zaznaczasz pola przy podanych niżej wpisach -> Fix checked )

Pobierz Avenger i uruchom.

Skopiuj ten tekst:

Folders to delete:

C:\Program Files\AskBarDis

W oknie Avengera klikasz Paste Script from Clipboard , wybierasz Execute i zgadzasz się na restart.

Po restarcie kasujesz plik C:\Avenger\backup.zip i dajesz do przejrzenia plik C:\avenger.txt

Mnie nie zależy, to Tobie chyba zależy na szybkim wyjaśnieniu problemu :wink: Jesli nie podas maksymalnie wiele danych to pomoc przy takim problemie jak u ciebie jest prawie niemożliwa. Jak widzisz, zamieściłeś log i odpowiedź się pojawiła.

Wszystko wykonałem jak w rozkazie :smiley:

Log http://www.wklej.org/id/105255/

Dzięki wielkie

Przeczyść system CCleanerem.

Usuń zbędniki z autostartu.

Jest poprawa? Problemy o których pisałeś na początku zniknęły?

@deFco247

Autostart zawsze mam zoptymalizowany do niezbędnego minimum, CCleaner’a używam zawsze na bieżąco.Mimo wszystko zapusczę go zaraz.

@cedar

Trudno powiedzieć czy zniknęły.Od trzech dni nie zauważyłem żadnych problemów.Ale tak było do tej pory,kilka dni spokój aż nagle przeglądarki otwierały strony jakie chciały,lub nie otwierały nic.Albo pokazywały napis I’m alive.Czyściłem rejestr i wszystko wracało do normy.I tak w kółko.Juz mnie to wnerwiało.

Jeżeli w ciągu tygodnia nic sie nie wydaży to srawę możemy uznać za rozwiązaną.Dam znać.

Dzięki wszytkim za rady.Pozdrawiam

Dodane 21.06.2009 (N) 19:07

Jak obiecałem,informuję.

Myślę że jest OK,problem jak narazie zniknął.

Wszystkim dzięki wielkie.

pozdrawiam