Udostępnianie plikow z komputera na laptopa Win7

Witam,

więc mam takie pytanko, bo mam kompa, są na nim dwa profile, jeden mój, drugi ojca i on ma tam pliki ważne, jakieś htmle, zdjecia i inne dokumenty (prowadzi klub) no i ciągle jak chce coś zrobić zajmuje mi kompa, a kupił sobie laptopa którego prawie nie używa bo wszystko ma tutaj na tym PCcie.

Ten laptop ma dysk 120GB, ja mam w kompie 2 dyski po 1000 GB i interesuje mnie takie coś, aby on mógł wszystkie dane trzymać na tym kompie, a w laptopie tylko sobie wczytywać dane, edytować, dodawać itp., żeby mógł mieć w laptopie wszystko z mojego kompa, ale żeby ten mój komp był jak taki “serwer”. Mam nadzieje, że rozumiecie.

Aha i czy da rade udostępnić też programy, bo używa bodajże Office worda itp. czy da rade, żeby odpałał je z mojego kompa na swoim lapku?

Na PC i lapku jest Windows 7 (komp ma x32 bity, laptop x64 bity). Bardzo bym prosił o pomoc:] Aha i jakby można było to jakąś instrukcje po polsku np. Moj komputer > panel sterowania > bleble :smiley: bo mam na dwóch kompach Niemiecki Windows no i jest ciężko ;]

1.Udostępnianie plików opisałem poniżej

2.Programy z reguły wymagają obecności współdzielonych bibliotek DLL / OCX etc. Więc nie wszystkie programy uruchomią się udostępnione, po za tym folderu Program Files i Windows NIE UDOSTĘPNISZ.

Czynności poniżej wykonaj na PC i laptopie. Udostępnianie folderów masz pokrótce opisane, lecz zalecam także wyszczególnienie osób w sieci (kont), które będą miały dostęp do danych zasobów. Zalecam WYMAGANIE hasła przy dostępie do plików (w screenach jest domyślnie niewymagane, lecz ze względów bezpieczeństwa radzę zaznaczyć tę opcję) :slight_smile: Jeśli będziesz miał pytania dodatkowe służę pomocą 8)

Postępuj zgodnie ze screenami :

1.screen1t.th.png

2.screen2dj.th.png

3.screen3.th.png

4.screen4j.th.png

5.screen5nk.th.png

Jeśli chcesz udostępnić jakikolwiek folder postępujesz tak:

1.screen112f.th.png

2.screen114.th.png

Jeśli chcesz udostępnić dysk/nagrywarkę:

1.95795262.th.png

2.s43j.th.png

3.ssd12.th.png

Pozdrawiam :smiley:

Ta strona powinna być pomocna

http://banita.pl/konf/smbudost.html

co do windows 7 to patrz jak do visty powinno być podobnie

W Windows 7 jest troszkę inaczej > stąd ten mini przewodnik powyżej :slight_smile:

A mam pytanie jak się to ma do Windows7<->WindowsXP po skrętce krosowanej ?

W Windows 7 wybierasz sieć firmową i podobnie jak do tutoriala postępujesz w Windows 7 :slight_smile: w Windows XP podobnie (Identyfikator w firmie). Podpinasz do grupy roboczej i gotowe :wink:

mam rozwiazanie

tez mam kompa podlaczonego do rutera i laptopa kompy sie wydza ale nie moge udostepnic plikow.

podlaczylem kompy oba do rutera przez kabel,wtedy na jednym utworzylem grupe domowa a na laptopie wybralem opcje podlaczenie sie do grupy na kompie stacjonarnym-wtedy sie nie dalo jak laptop dziaial na sieci bezprzewodowej.w ten sopsob modlem juz wchodzic na dyski drugiego kompa. pozniej wziolem opcje scal grupy na laptopie i polaczylem je z sieca bezprzewodowa.pozniej odlaczylem kabel i teraz po zcaleniu normalnie kompy i dyski sie widza i moge robic wszystkie operacje na dysklach scalanie jest dostepne we wlasciwosciach sieci - wysiwetlanie aktywnych sieci trzeba na ikonke kliknac jak oczywiscie zrobicie grupe na na kablu i polaczyc ja pozniej z siecia bezprzewodowa

napiszcie czy dziala

jasko2423 już napisał najlepsze rozwiązanie, więc jeżeli chodzi o używanie programów, jak Office, to w czasie, gdy laptop by używał Office, z stacjonarnego kompa nie można by korzystać. Mówię o rozwiązaniu zwanym Pulpitem zdalnym. Trzeba tylko podać nazwę komputera i kliknąćw przycisk Połącz (czy podobnie). Wtedy można robić wszystko (nawet z Aero), ale nie można zmieniać ustawień ekranu, takich jak rozdzielczość. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup Office. Trudno.