UPC ping strasznie skacze

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z internetem od UPC ( Szczecin) . Szybkość neta to 25 mb. Gram w grę cs 1.6 i od jakiegoś czasu ludzie zaczęli narzekać, że strasznie laguje i nic mogę z tym zrobić. Probówalem już różnych programów do optymalizacji neta i nic nie pomogło. Podejrzewam, że to jest problem z winy UPC. W nocy i nad ranem chyba jest ok, jak przez cmd robię ping wp.pl to praktycznie cały czas jest ping 22ms , ale po południu to masakra.

lXAKF.jpg

Teraz wygląda to tak, chyba trochę się uspokoiło bo pare godzin temu były skoki do 120+, teraz jak widać skacze do do 98. Zadzwoniłem do UPC i powiedzieli, że z sygnałem wszystko jest ok i że mam podłączyć internet bezpośrednio przez modem, a nie router. Oczywiście to też nic nie dało :confused: Kompa skanowałem już różnymi programami, więc wirusów na 90% nie mam.

Co w tym wypadku zrobić?

Jeżeli nie masz żadnego programu p2p włączonego no to po prostu obciążona jest siec UPC w tych godzinach. Jedyne co możesz robić to reklamować ze masz mniejsza prędkość bo nawet jak byś miał ping 100ms to zbytnio nie jest to podstawa do reklamacji bo nie ma nigdzie napisane w reg jaki masz mieć ping a nie jest to łączę operatorskie wiec nie możesz wymagać bardzo małego pingu.

Uruchom wiersz poleceń i pokaż wynik pingowania bramy sieciowej, pokaż wynik polecenia traceroute dobreprogramy.pl, sprawdź parametry twojego łącza przy wykorzystaniu dowolnego speedtestu oraz poprzez pobranie dowolnego pliku z sieci.

Pozdrawiam!

Tak to wyglada teraz, o 2 w nocy.

36707944

RolTp.jpg

http://i.imgur.com/WoTi4.jpg

A pliki sciagaja sie normalnie z maksymalna predkoscia lacza, okolo 2.5-2.7 mb/s.

Za takiego neta to bym się dal pokroić prawie 25Mb/s i 8ms:P. Sprawdź w godzinach największego szczytu pingi coś kolo 18-20 najlepiej przez jakiś czas:

ping onet.pl -n 50

Na ping w grach ma bardzo wiele czynników nie konieczne wina musi być po twojej stronie tylko np serwera każdy inaczej łączy się i ma innych operatorów po drodze.

Tracert za bardzo nie pokazał ścieżki. Sprawdź jeszcze opóźnienie podczas pingowania adresu 89.78.138.2.

Serwery gier powinny domyślnie wykorzystywać protokoł UDP, jeśli jakiś serwer korzysta z protokołu TCP to na większe opóźnienie ma wpływ przesyłanie potwierdzeń podczas ustanawiania i trwania połączenia. Napisz jeszcze, czy wysokie opóźnienie masz regularnie, czy to jest tylko jednorazowy przypadek? Możliwe, że jakiś router dostawcy padł i trafiłeś akurat na moment kiedy routery osiągały stan zbieżności.

Jeśli w UPC mówią, że u nich jest wszystko w porządku, to może tak być, bierz pod uwagę, że UPC kieruje swój ruch również do innych ISP i to co dzieje się poza siecią twojego dostawcy, to on nie ma na to wpływu.

Te 8ms to ma do bramy sieciowej w sieci ISP, czyli do pierwszego routera, więc na opóźnienie powinny mieć wpływ media i urządzenia pracujące w 2 warswtwie sieciowej.

Pozdrawiam!

Ja tylko podpowiem ,że zdaję mi się że UPC usprawnia w tym momencie swoja infrastrukturę. U mnie również przez ostatnie (ok) 2 miesiące wstecz, z netem działy się różne cyrki - a to ping wysoki ,a to pakiety gubiło ,a to wykres stabilności łącza wyglądał jak EKG ,a co gorsza przez ten czas nie miałem prawie że uploadu! (25/1.5) - download działał ,a testy uploadu kończyły się nie powodzeniem ,lub kapało jak krew z nosa. Ile ja się nakombinowałem z routerem ,z ustawieniami TCP/IP ,z zaporą… W końcu któregoś pięknego dnia - wszystko wróciło do normy[Kraków]. Zadzwoń do BOK i naświetl sprawę ,dopytaj czy przypadkiem czegoś tam nie przestawiają :slight_smile:

Jeśli to ma jakieś znaczenie ,to u mnie tracert dp.pl wygląda tak :

http://wstaw.org/m/2012/02/29/Przechwytywanie.JPG

To też możliwe, ja np. korzystałem z usług Aster, pewnego dnia dostałem list, że moim operatorem będzie teraz nie Aster, a UPC i że do końca lutego zostanie mi podniesiony transfer z 1Mb/s do 5Mb/s, więc podobna akcja może mieć miejsce u kolegi (chociaż u mnie problemy nie występowały, ale u innych tak być nie musi) i stąd mogą wynikać problemy, ale jeśli operator twierdzi, że u nich jest okej, to wina może też leżeć poza siecią dostawcy, za którą on już nie odpowiada, bo nie należy do niego.

Pozdrawiam!

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Z serwerami w grze na 100% jest wszystko dobrze, gracze powiedzieli mi , że z miesiąc temu nie klatkowało mnie.

Ogólnie to nic nie powiedzieli, ze u nich wszystko ok, tylko że jest u mnie dobry sygnał, a to co innego :slight_smile:

Pingi mam wysokie i do tego skaczą, dlatego wszyscy inni gracze widzą mnie po prostu jak sie teleportuje i przez to jestem banowany :? Mam tak od około tygodnia-dwóch cały czas w dzień.

A dlaczego ten tracert w ogóle nic nie pokazuje? To jakiś następny problem z moim netem? :x

k11gl.jpg

A tak wygląda ping onet.pl -n50

A speedtest teraz wyglada tak :confused:

36729986

Nie masz na co narzekać to nie jest łącze operatorskie żeby zawsze było np 20Mb ping 34 ms jest zbliżony do pingu neostrady.

No własnie mam, bo w ogóle nie mogę grać , bo wszyscy narzekają :confused:

Opóźnienie za bramą jest wyższe czego się spodziewałem, ale tragedii nie ma (choć u mnie opóźnienie jest mniejsze), adres ten również należy do UPC.

Żeby tak było, to musiałbyś mieć opóźnienie powyżej 400ms. Jakie masz opóźnienie w grach? Sprawdzałeś inne serwery? Jest to sewrer, który znajduje się w Polsce, czy za granicą? Korzystasz z jakiegoś routera, czy jesteś podłączony bezpośrednio do modemu?

Możliwe, że że operator usprawnia swoją infrastrukturę, o czym pisaliśmy wcześniej.

Najprawdopodbniej routery blokują pakiety przesyłane przez tracert.

Pozdrawiam!

Serwery są postawione w Polsce, a pingu nie umiem określić, bo jest np. 50 a po sekundzie 90 i cały czas jest inny. Może strasznie wysokie nie są, ale innym jest bardzo cieżko we mnie trafić a już wszystko robiłem, wszystkie ustawienia mam dobre. Mam router NETGEAR WNR2000, ale już próbowałem bez niego i była ta sama sytuacja.

Przy takich opóźnieniach to najwyżej strzały byś miał lekko opóźnione, żeby się “teleportować” musiałbyś mieć naprawdę spory ping. Ty sam chodzisz płynnie? Podłącz się do serwera, nie dołączaj do gry i sprawdź jakie masz opóźnieia przez kilka minut. Upewnij się, że nie pobierasz niczego w tle, np. aktualizacji systemu, bazy wirusów itp. Możliwe, że z łączem masz wszystko w porządku, a problem może występować gdzie indziej, bo po wynikach pingowania i speed testu widać, że łącze masz dobre.

Pozdrawiam!