Upgrade komputera - brak obrazu

Witam. Wczoraj uaktualniłem nieco podzespoły mojego PCta. Wymieniłem CPU, MOBO i RAM. Grafika zintegrowana HD4200 - do niej podpiąłem monitor LCD przez D-Suba. CPU - Phenom II 550 BE, płyta AsRockM3A785GMH/128M. RAM 2GB G.SKILL 1600MHz CL9.Po złożeniu wszystkiego do kupy komputer startuje, ale nie wyświetla obrazu. Odłączałem nawet wszystko inne zostawiając tylko procesor i pamięć, ale dalej nic. Przekładałem ram do innych slotów, ale to nic nie dało.

Zasilacz, jaki mam to Tagan 330W, ale bazując na opiniach z for, powinien ten zestaw uciągnąć. Nie mam niestety przejściówki DVI-VGA, żeby sprawdzić czy może D-Sub jest zepsuty… Co jeszcze może być nie tak? Któryś z podzespołów może być uszkodzony?

PS. Płyta ma jeszcze wejście na 4pin zasilanie 2x2, jednak w zasilaczu nie mam takiego kabla, tylko 20+4pin…

Pozdrawiam.

Podłączyłeś tę dodatkową 4-pinową złączkę zasilania?

Tak, podłączyłem, jednak zostało jeszcze to wejscie pod 4pin, do którego nie mam już czego podłączyć

Bez tego nie masz szans odpalić sprzętu.

Kup przejściówką molex -> 4 pin:

molex-na-p41.jpg

Jednak mam te zasilanie proca :stuck_out_tongue: kabelek był odłaczony i lezał w pudełku :stuck_out_tongue: teraz wstał. Dzięki za pomoc :stuck_out_tongue: