Urządzenie wielofunkcyjne do 400zł

Witam,

ostatnio uległ awarii mój wysłużony już kombajn HP 1510, którego miałem jakieś 4-5 lat.

Szukam czegoś równie solidnego jak i nie drogiego w eksploatacji (tanie tusze lub najlepiej możliwość ładowania tuszy).

Musi posiadać skaner i funkcje kopiowania.

99% rzeczy drukuje w czerni, czy zatem kupić laserówke?

Rocznie drukuje ok. 1000 stron.

chciałbym na to przeznaczyć ok 400zł (oczywiście jeśli ktoś mnie przekona solidnymi argumentami za jakąś drukarką w cenie 500-600zł, mogę dorzucić do tego interesu) :slight_smile:

tak kup laserówkę, nie ma co się zastanawiać

Poszukaj Lexmarka S409 lub PRO209 (pierwszy ma 3 lata gwarancji, drugi 5. PRO209 ma dodatkowo duplex oraz kolorowy wyświetlacz LCD).

Oryginalny tusz czarny do tych urządzeń kosztuje niecałe 20 PLN i wystarcza na około 500 str. Nic tańszego w eksploatacji nie znajdziesz (chyba że o zamiennikach tuszy myślisz).

z mojego doswiadczenia najtansze tusze maja brothery

Shiszka , a Lexmark PRO205??

Jest tańszy o ok 200zł od tego PRO209, tylko nie wiem jak z tuszami… Wiesz coś na temat tego urządzenia?

technik_elektro , a jeśli laserówke to jaką? :slight_smile:

Panowie… tak jak mówie, ja wypadłem z tematu drukarek jakieś 5 lat temu, więc zdaje się w 100% na wasze opinie (oby dobre) Pozdrawiam :slight_smile:

u mnie daje rady Brother DCP-375CW… ma tanie oryginaly (i zamienniki), drukuje troche wiecej (dzieci), czasem kseruje (kilka razy w miesiacu), skanuje dosc rzadko (ale bede musial zabrac sie za dygitalizacje dokumentow)

Jest tańszy, ale ma pięciokrotnie droższe tusze. Ale jak dobrze poszukasz w sieci, to znajdziesz sposób na to jak “oszukać” urządzenie i korzystać w nim z tych tańszych tuszy. Poza ty, te urządzenia niczym się nie różna.

z laserów xerox/samsung/oki.