Urządzenie wielofunkcyjne HP deskjet F370 nie chce drukować

Tak jak w temacie. Mam windowsa Xp-ka i do niego urządzęnie HP deskjet F370. Niecałe dwa miesiące temu wymieniałem pojemnik z tuszem czarnym. Do popołudnia wczoraj wszystko mogłem elegancko drukować. Nagle raz wyświetlił się komunikat o braku czarnego tuszu (który zawiesił cały proces). Tusz powinien jeszcze być, bo jeśli coś drukuje nie z pliku na komputerze, ale korzystając z funkcji kserokopiarki (bez udziału komputera), to wszystko drukuje elegancko. Ponadto z wcześniejszych doświadczeń wiem, że jeśli tusz się kończy, to powinno pojawić się ostrzeżenie, ale drukować dalej tylko słabszej jakości, opcjonalnie zapytać czy nie drukować z kolorowego tuszu. Przeinstalowałem raz sterowniki, aktualizowałem do najnowszych i nie pomogło. Tak jakby komp nie wykrywał drukarki, tyle że wszystko instalowałem na domyślnych ustawieniach no i chyba jednak musi ją wykrywać skoro skaner w tym samym urządzeniu współpracuje z komputerem normalnie. Jeśli ktoś zna się na tym, albo miał podobny problem, to byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

Paranoise

Najlepiej ściągnąć ze strony Hp program do diagnostyki sam mam f370 i wiem że to strasznie chimeryczny sprzęt ,często ma problemy z buforem wydruku i dochodzi do zamrożenia kolejki wydruku, proszę pobrać narzędzie do testowania ze strony HP:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … 28316#N193

a potem zainstalować patche u mnie po instalacji sprzęt działa beż zarzutu. :smiley: