r e k l a m a
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Samsi

Kontakt z serwisami NK i Facebook

Mam nadzieję że zamieszczam ten wątek we właściwym miejscu, jeśli nie to bardzo proszę o nakierowanie.

Mam taką, dość nietypową sytuację u znajomych. Zmarła im 16 letnia córka, pozostawiając po sobie dwa konta społecznościowe- NK i Facebook_a. Wiadomo że pragniemy je usunąć, jednak dziewczynka nie miała nigdzie zapisanych do nich haseł. Jako że znam się troszkę bardziej na komputerach niż jej rodzie próbowałem sprawdzić czy w komputerowych przeglądarkach (używają IE, Safari, Chrome) nie są zapisane jakiekolwiek hasła. Nic nie znalazłem. Próbowałem również dostać się na dwa z jej adresów mailowych, założonych w hotmailu i wp, jednak brnięcie przez system odzyskiwania hasła nic nie dał. Opcja pytania pomocniczego zdołaliśmy już wyczerpać, lub nie mamy siły nadal wymyślać 5 możliwości i wpisywać je po 6h, przy resecie zabezpieczeń. Mam nadzieję że może jacyś bardziej obeznani użytkownicy mogli by podsunąć mi jakiś pomysł na dostanie się do tych kont, lub byli by w stanie pokierować mnie co do efektywnego skontaktowania się z powyższymi portalami społecznościowymi, pomijając dosyć głupi w tym przypadku system wypełniania formularzy/wysyłania zgłoszeń.

Proszę o wyrozumiałość, i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza Klasa (nk.pl)

Konto osoby zmarłej nie może być zarządzane przed osoby trzecie. Według rzecznik serwisu, Joanny Gajewskiej, śmierć użytkownika portalu jest równoznaczna z rozwiązaniem umowy miedzy serwisem Nasza Klasa a internautą. Po zgłoszeniu śmierci użytkownika do portalowego działu obsługi klienta, następuje weryfikacja tej informacji. Pozytywna weryfikacja sprawia, że konto nieżyjącego internauty zostaje usunięte w ciągu 30 dni. Co ważne, śmierć użytkownika może zgłosić każdy, a nie tylko osoby spokrewnione ze zmarłym.

Facebook

Facebook oferuje rodzinie zmarłego dwie wersje dalszego postępowania. Można usunąć konto nieżyjącego lub też przekształcić je w swoistą tablicę pamiątkową (in memoriam). W razie dezaktywacji konta wszystkie wiadomości, przynależności do grup, statusy czy popularne Lubię to zostają usunięte. Jeżeli chcemy przekształcić konto zmarłego w tablicę pamiątkową należy wypełnić specjalny formularz Facebooka oraz przedstawić dowód zgonu użytkownika, np. w formie linka do nekrologu. Zgłaszający nie musi być spokrewniony ze zmarłym – informację może przekazać każdy użytkownik portalu. Profil in memoriam jest kontem zamkniętym, dostępnym tylko dla przyjaciół zmarłego. Usuwane są m.in. dane kontaktowe nieżyjącego użytkownika, niemożliwe jest także akceptowanie nowych znajomych. Bliscy i przyjaciele mogą natomiast nadal zostawiać swoje wspomnienia na tablicy zmarłego.

źródło: http://www.miejsce-pamieci.pl/artykul-3 ... ierci.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, nie miałem pojęcia że takie procedury istnieją, na portalach są głęboko zakopane i mimo tego że tam zaglądałem jakoś nie natrafiłem na te informacje. Teraz już wszystko wiem i przekażę te informacje rodzicom dziewczynki.

samsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r e k l a m a

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu sięZaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0