Ustawienia dźwięku w Ubuntu

Witam :smiley:

Udało mi się w końcu zainstalować Ubuntu ale mam problem z ustawieniami dźwięku. Karta SoundBlaster Live!. Mam 4 głośniki i 1 niskotonowy czyli 4.1 do tego podłączone micro czyli w profilu powinienem zaznaczyć 4.1 + analog input cośtam gdy tak robie w głośnikach co jakiś czas “pierdzi” tzn takie pykniecie słuchać 2-3 sek spokoju i na większym basie znów pyknięcie. Gdy włącze 4.0 + analog input to wszystko jest ok ale wtedy nie mam niskotonowego. Sprzęt ok bo na Windzie wszystko działa bezproblemowo:) Zna ktoś może rozwiązanie problemu?:slight_smile: Przy SB Live! pisze EMU10K1.

Pozdrawiam!

Wejdź w alsamixer i tam poeksperymetuj, stawiam na to że subofer jest ustawiony max i przez to jest przestrojony.

Zalecam aktualizację do najnowszej ALSY :slight_smile:

http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t … =nowa+alsa

Następnie ponowna konfiguracja :slight_smile:

Czy oprócz posiadanej “SoundBlaster Live!” masz jeszcze drugą, zintegrowaną z płytą główną kartę dźwiękową?

Jeśli tak, wyłącz tę audio-integrę w BIOS.

Piszesz:

Sorry, ale zdecydowana większość - napiszę ogólnie - “empetrójek” - jest przesterowana, zbyt wiele słyszalnych artefaktów kodowania pod niski bitrate, duża kompresja dynamiki i clipping wyglądający jak przyprasowany żelazkiem… Po opisie, jaki podałeś wyżej wywnioskować można, że pod Ubuntu, na mikserze masz zbyt wysoko podciągnięte suwaki wzmocnienia. Pod PulseAudio ustaw je w pozycji “bez wzmocnienia” lub - na “alsamixer” ustaw je na wartość 0dB.

Większość problemów (choć nie wszystkie) z “jakością dźwięku”, jakie napotykają nowi użytkownicy Linuksa polega na jego przesterowaniu tj. ustawienie suwaków w mikserze na “max”, gdzie odsłuchiwany plik dźwiękowy jest już sam w sobie uszkodzony - często hip-hop itp. ze sporą ilością niskiego basu.

Cyfra to nie analog, przy suwakach ustawionych na max (dołożenie wzmocnienia lub basu na korektorze graficznym) i przy mocno skompresowanym dźwięku ciche fragmenty utworu zostaną wzmocnione, te głośniejsze - nie zmieszczą się już w określonym zakresie i powstanie łatwy do zaobserwowania clipping, który wcześniej został określony jako: