Usuwanie programów z menu "Otwórz za pomocą"

A więc gdy klikam prawym przyciskiem na jakiś plik mp3, wybieram “otwórz za pomocą” i tam mam kilka programów do wyboru którymi mogę ten plik uruchomić. Teraz powiedzcie mi jak te programy z tamtąd usunąć ? A usunąć chcę ponieważ miałem jakiś tam programik którego odinstalowałem, ale w tym menu “otwórz za pomocą” ten programik nadal siedzi (i oczywiście nie działa). Jak go stamtąd wywalić ?!

Czy to w rejestrze coś trzeba usunąć czy to jakieś skróty gdzieś siedzą ?

Proszę o pomoc !

Proponuje :

Start/wyszukaj/pliki lub foldery/ Wpisz nazwe programu,

i jak znajdzie usuń [sys powinien wykryć skróty itp]

Dobrze by był przecyścić rejsetr proponuje : RegCleaner

  • [*:3hf86x5t] Freeware

    RegCleaner program do zarządzania Rejestrem Windows, pokazujący jego zawartość w jasny i czytelny sposób. Wszystkie wpisy zostały podzielone na siedem rodzajów, np. Autostart, Nowe Pliki, Biblioteki DLL. Każdy wpis jest dokładnie opisany. RegCleaner umożliwia ręczne lub automatyczne usunięcie niepotrzebnych pozycji Rejestru, stworzenie kopii zapasowej itp.

Kliknij tutaj aby pobrać plik RegCleaner pobierz regleaner

Procedura czyszczenia rejsestru :

Zakdładka : Narzedzia/Czyszczenie rejsestru/wykonaj wszystkie wyżej wymienione.

Zacznie sie czyszczenie resjestru z niepotrzebnych,kluczy.[w tym czesci plików programów]

Po ukończeniu skanowania…zaznacz “ptaszkiem” wszystkie pozycje…i wybierz “usuń zaznaczone”

Mam nadzieje ze pomo ż e… :slight_smile:

Zobacz, czy nie siedzi to u Ciebie w ‘Regedit-cie’ tutaj:

:arrow: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts.mp3\OpenWithList

Tam będzie taki wpis jak ‘MRUList’ - jego wartość to ciąg literek - np. abcde. Zauważ, że każdemu programowi przyporządkowana jest literka. Jeśli np. zmienisz wartość tego wpisu na ab, to w menu otwórz za pomocą… pokażą się jedynie aplikacje spod a i b.

He he ! Pawek ty to masz łeb ! Pomogło ! To co proponował dAs też robiłem ale Regcleaner nic nie znajdywał.

Pawek jestem ciekaw z kąd ty wiedziałeś jak to zrobić ? Czy rozwiązywałeś kiedyś podobny problem czy po prostu znasz system na wylot ?

A zaraz zaraz ! To jeszcze nie koniec :smiley: Gdy wezmę “otwórz za pomocą” to już nie ma tego programu, ale gdy kliknę “otwórz za pomocą” => “wybierz program” - to na tej liście programów nadal jest ten program. Jak go z tamtąd wywalić ??

Pawek pomóż :slight_smile:

Spróbuj odinstalować ten program… :?

No ale chodzi o to że ten program już jest odinstalowany, ale pozostał on na liście programów którymi mogę uruchomić dany plik.

Usuń pozostałości po programie. Np wejdź w C/Program Files/Winamp, jeśli już odinstalowałeś go.

No teraz to już mnie obrażasz :smiley: . Usunięcie folderu oraz wpisów w rejestrze to było pierwsze co zrobiłem. Niestety nieskuteczne.

Hmm… a możesz powiedzieć, jaki to dokłądnie program :?:

To była jakaś pozostałość po Akuku Player, która na liście programów siedziała sobie pod nazwą “system32”, ale już sobie z tym poradziłem!!

Dzięki wszystkim za pomoc!!