Usuwanie sterowników karty graficznej

mam takie pytanie - nie wiem czy tu czy w innym dziale ale nie bijcie sorki jestem na tym forum pierwszy raz

problem mam taki że chce zaktualizować sterowniki do karty nvidia geforce 7050 PV / nvidia nforce 630a po to żebym miał więcej niż 4 FPS w grze skyrim

mam już pobrane najnowsze sterowniki ale trzeba by usunąć stare :d

i tak zrobiłem przez dodawanie lub usuwanie programów w panelu sterowania i coś się usunęło nie mam większego pojęcia co (;d) ale pozycja nvidia drivers nadal jest mimo że ją próbowałem usunąć

teraz jak próbuje jeszcze raz to pisze że spowoduje to usunięcie nvidia display driver i nie mam pojęcia czy czegoś przy okazji nie zepsuje jak to czasami bywało (prosze sie nie śmiać :D)

a więc moje pytanie - co teraz powinienem zrobić? zainstalować nowe czy usunąć to co zostało czy jeszcze co innego

pomocy gubie sie ;d

Niestety ta karta jest zintegrowana i stara, aktualizacja sterowników nic tu nie da.

dobra trudno już zacząłem to chcę skończyć

co mam robić ?

po prostu odpal instalator nowych sterowników. Masz najnowszą wersję skyrim? kilka patchy już do tego wyszło, mogą poprawić trochę wydajność gry

I zacznij zbierać na nowy sprzęt.

To jest zintegrowana karta graficzna, tak? Nie możesz sobie kupić jakieś choćby używanej? Za niewielkie pieniądze dostaniesz znaczy wzrost wydajności

przed chwilą czytałem i odradzali instalacji nowych na stare bo są jakieś błędy

więc na pewno ?? ;d

sory ze jestem taki upierdliwy ale wole nie zepsuć niczego tak jak napisałem w 1 poście

Nvidia Display Driver to są właśnie sterownik od karty graficznej.

Do usunięcia pozostałości po sterownikach dobry jest Driver Sweeper:

http://phyxion.net/item/driver-sweeper.html

Należy uruchomić system w trybie awaryjnym i wtedy użyć Driver Sweeper.

W przypadku sterowników od karty graficznej NVIDIA zaznacz NVIDIA - Display i kliknij Czyść.

Koledzy prawdopodobnie chcieli powiedzieć, że: aktualizacja sterowników do karty graficznej nic nie uda, ale możesz spróbować. Może to spowodować, że: 1) nic się nie zmieni, 2) zauważysz zmianę na plus, 3) nowa wersja sterowników zacznie powodować problemy i będziesz musiał wrócić do starszej wersji. W ostatnim przypadku przydatny może okazać się tryb awaryjny, na temat którego możesz poczytać sobie tutaj: [http://www.searchengines.pl/Nie-moge-us … __p__25590](http://www.searchengines.pl/Nie-moge-usunac-wirusow-i-spyware-t12510.html/page view findpost p 25590). Nie wiem też czy przed instalacją nowych sterowników należy usuwać stare, ale jeżeli tak, to być może ta metoda przyda Ci się: deinstalacja-sterownikow-kodekow-t76390.html?hilit=driver

okej dzięki spróbuje jutro bo dziś już mam mało czasu

a wracając do 4 fpsów (;d) to co mogę zrobić ? tylko prosiłbym o jakieś takie sposoby które coś większego dadzą a nie że będę miał 8 fpsów ;D

Tylko nie używaj tego starego programu Driver Cleaner, a szczególnie jeśli masz system Vista lub 7.

Co do 4 fpsów - podaj jaki masz procesor, płytę główną, ile pamięci etc.

ok tutaj jest link do albumu imageshacka gdzie jest 6 screenów z cpu-z sorki że tak brzydko obcięte ale nie specjalizuje sie w ucinaniu ss ;d

http://imageshack.us/g/197/10521182.png/

Nie jesteś w jakiejś strasznie dramatycznej sytuacji.

Pamięci RAM masz 2GB więc minimalne Skyrim’a spełnia.

Procesor również dwurdzeniowy i powinno działać.

Musisz zainwestować w kartę graficzną. Nie taką jaką podają w minimalnych, ale też nie taką jaką podają w zalecanych wymaganiach.

Może coś pokroju HD3850 czy 9800GT.

Jesteś w o tyle dobrej sytuacji, że bez problemu możesz wymienić procesor i dokupić pamięci.

Jaki masz zasilacz?

Poczekaj jeszcze na opinie innych ludzi :wink:

powiem tak:

znalazłem troche czasu na próbę wyrzucenia resztek sterów karty graficznej ale pojawił się pewien problem jak wciskam f8 po teście biosa to pojawia mi się niebieska tabelka “select boost” i nie wiem zbytnio co mam robić

gubię się ;(

Spróbuj klawisz F5: Klik

Spróbó nacisnąć klawisz f5. Jakbyś poczytał na stronach gdzie podali koledzy wyżej linki to na jednym z nich jest właśnie jak nie f8 to prawdopodobnie f5 i taki klawsz uruchamiania trybu awaryjnego dotyczy starszych kompów. Wybierz zwykły tryb awaryjny jak wejdziesz i dalej to koledzy ładnie opisali jak dalej działać. Powodzenia. =D> .