Usuwanie zawartośći folderu X :\Windows\System32\dllcache

http://mks.com.pl/forum/index.php?showtopic=2201

Miałem wyrobioną opinię co do skutków usunięcia zawartości tego folderu, ale po lekturze polemiki ekspertów mam pewne wątpliwości…może ktoś się odniesie do tej polemiki ?

Ja zawsze usuwam i nigdy nie mam problemów. Zawsze 500 mb wolnego miejsca więcej.

w teorii nie rzutuje na dzialanie OS, ale… jakakolwiek instalacja czy chocby podlaczenie usb flash wymaga instalowania sterow lub plyty z winda

w tym katalogu sa przechowywane kopie zapasowe sterow, a wiec w przypadku klopotow, czeka instalacja od nowa lub w/w plyta OS

Zostaw , zawsze się przyda to tylko 500 MB.

Ja nie kasuje , i nie polecam kasować.

W dllcache nie ma kopii zapasowych sterowników. Do sterowników jest specjalny folder (drivers) tutaj są robione wszelkie kopie plików “ważnych dla systemu” - np. po instalacji akutalizacji Windowsa na 98% utworzy się tam jakiś plik (w innych foderach też).

ja również nie radzę usuwać, jeżeli będziesz miał problemy z biblotekami to system może nie wystartować.

tam sa kopie sterownikow windowsowych, a nie innych producentow…

chodzi o przypadki np. podlaczanie pamieci usb, telefonow itp. wiekszosc korzysta ze sterow MS… i nie wymaga instalacji innych - w tym wypadku, OS poprosi o plyte z winda, aby zaistalowac urzadzenie :slight_smile: