Verifying DMI Pool Data ...... i się wiesza

Witam dziś kupiłem nową płyte procesor z allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?ite … s%C5%82any.

Zamontowałem wszystko do obudowy podłaczyłem dysk i cd room zasilacz 350W i wgrywam windowsa ale po uruchomieniu komputera pojawia się

Verifying DMI Pool Data … i się wiesza co mam robić. Jaka to przyczyna prosze o pomoc, byłem 3 tygodnie bez komputera przyszedł nowy i taka niespodzianka :frowning:

A jaka marka? Jaki model?

Zasilacz IBOX ale czy to moze być wina zasilacza bo dysk jak podłaczyłem do innego kompa mogę pliki szczytywać a w moim komputerze dałem formatuj i wgrywam nowego windowsa i powinna instalacja startowac ale ten napis cały czas Verifying DMI Pool Data … i się wiesza co robić. JAka to może być przyczyna tego nówka płyta procesor i taki błąd

A na płycie głownej nie ma zworki w cemosie czy to moze być przyczyna ze nie ma tego tam wcale

na dysku masz zworkę źle ustawioną… u mnie to samo… pomyliły mi się strony i dysk czytał, ale zawieszał się na tym DMI pool data…

A do biosu możesz wejść normalnie ?

Poczytaj instrukcję do płyty co mówi o zworce i ustawieniu kasowania cmos.

Sprawdź podłączenia i ustawienia dokładnie.

Sprawdź jak startuje bez dysku - dysk odłączony.

do biosu wejść moge

kable podociskane są

bez dysku jest to samo

zworke na dysku mam na master

a czy na płycie powinna być zworka w cemosie w instrukcji nic nie widze no i po angielsku

Proszę pomóżcie bo od 5 godzin się męcze i nic jestem w rosypce

NA komputerze którym teraz jestem jak go włanczam też pojawia się Verifying DMI Pool Data ale startuje się zystem a u mnie stoi mam dysk z partycjami 3 są na 2 mam pliki a na jednej pusta jest ntfs na której windowsa chcem wgrać, prosze o pomoc co robić

Sprawdź wszystko dokładnie jeszcze raz z instrukcją do płyty.

Odłącz kompa od zasilania 230 V i wyjmij baterię na 30 minut, włóż i ustaw w biosie tylko co trzeba i zapisz Save i zobacz teraz.

Zrobiłem i nic nie działa nadal ten bład przy starcie systemu chcem wgrac windowsa i to samo ten błąd już wszystko sprawdzałem i lipa :frowning: a płyte procek dziś nowe kupiłem czy to winna płyty ??

Załóż jeden moduł pamięci do I banku.

Inną kartę grafiki.

Inny moduł pamięci.

Po każdej zmianie reset biosu i zobacz.

Może aktualizacja biosu płyty.

Mam tylko jeden moduł banku pamieci przekładałem już i nic

karta grafiki zintegrowana jest,

innego modułu pamieci nie mam

a reset biosu nie pomaga.

To nowy zestaw jest i taki problem odrazu wiec czyja to wina moze być płyty głownej to oddam na gwarancje albo moze zasilacz za słaby, ale w biosie wykrywa dyski pamięć itp.

Mam to na gwarancje ale szkoda wysyłać, serwisant napisał mi że:

musialbym podlaczyc do plyty tester - bedzie wiadomo wtedy w czym jest problem.

Moze to byc wina BIOS’u, ewent. dysku twardego.

No ale jak dysku to by go nie wykrywało jak wkładam dysk na inny komputer działa normalnie

Albo reklamacja, albo zrób aktualizację biosu.

Jeśli wszystko dokładnie sprawdzone, ale sprawdź zasilacz i inne komponenty czy sprawne. Może to być jakaś niezgodność sprzętowa np z modułem pamięci. Dla pewności trzeba by było zrobić tak : na pewno sprawny zasilacz i moduł pamięci, reszta wyjęta i wypięta i start, jak dalej to samo to wygląda na płytę główną.

Wrzuć jeszcze i poczytaj:

Verifying DMI Pool Data

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Rozwiązanie problemu dysk niesprawy cóz ale na innym komputerze działa super wymieniłem na inny dysk i działa wszystko kompatybilnie i sprawnie dzięki za pomoc, pozdrawiam.